איפה תוכלו למצוא שמלת כלה, רגל תותבת, שעוני יד ואפר של סבתא בכד?

בפריז, מאד קרוב לParc Georges Brassens. המוזיאון מוכר גם בשם Petit musée des objets trouvés ,או בעברית- המוזיאון הקטן לחפצים האבודים. המוזיאון נוהל על ידי המשרד ל"מציאות ואבדות" במשטרת פריז. והוא נמצא במרתף המבנה.

בכל יום הולכים לאיבוד כ-1000 חפצים במטרופולין של פריז ,רובם נמצאים על ידי אחרים, שמביאים אותם למשטרה. בעיקר נמצאים: תעודות שונות, מפתחות, פלאפונים, משקפים.(אני יכולה להניח שגם ארנקים נמצאים הרבה-אבל אולי מוחזרים טיפה פחות למשטרה) במהלך 2013, הובאו כ186.000 חפצים אבודים לתחנות המשטרה השונות, ורוכזו כאן במחלקה לחפצים אבודים.

המוזיאון עצמו הכיל חפצים שבעליהם (עדיין) לא באו לחפש אותם, כולל לובסטר ששכחו בשדה התעופה של אורלי, פרוטזה של יד, שנמצאה בתחנת המטרו בפר לשז, קסדה של כבאי, שתי גולגולות שנשכחו במטרו, רגל תותבת מ-2003 , שנמצאה באוטובוס קו 168 (אם מישהו מחפש-היא כאן), שמלת כלה, כד עם האפר של קשישה, שהלך לאיבוד גם הוא בתחנת המטרו של פר לשז (את מי קברו שם אם לא היה הכד עם האפר?), שיניים תותבות, גלשן לשיט ועוד.

על פי הסרטון המצ"ב, שמרו את החפצים למשך שנה שלמה ואז, אם לא נמצאו הבעלים, מוסרים את הרכוש לידי מי שמעוניין. יש תהליך בירוקרטי שלם של ניירת וטפסים, אבל אפשר לקבל תיבת תכשיטים לא רעה בתמורה.


אפשר לראות את המכונית הפורקת רק את מה שמצאו בתחנות מטרו - לא יאומן ההיקף של המציאות- כל יום מביאים 69 שקי ענק - המכילים מפתחות, מזוודות, נעליים, מחשבים, תיקים, וטלפונים סלולאריים.
בתהליך המיון בודקים אם יש משהו בתוך התיק/חפץ שיכול להעיד על זהות הבעלים.
יש לעובדים במקום סיפורים, ואמפתיה לחפצים שנשכחו על ידי ילדים.
במקום חדר מיוחד לחפצי ערך, כאשר המוצא מביא את החפצים לתחנה ,הוא אמור להשאיר את פרטיו. אם בעלי הרכוש לא מאותרים (טווח של 4 חודשים ועד 18 חודשים), הם מאפשרים למוצא הישר לקבל לחזקתו את החפץ הנמצא. והסיפור על אדם שמצא טבעת, ואחרי שנה וחצי גילה שהוא בעלים של טבעת יהלום של 4 קארט.
אז בפעם הבאה שאיבדתם שמלת כלה בפריז-יש איפה למצוא אותה.

כמוזיאון המקום כבר לא פעיל יותר. המוזיאון נסגר לצמיתות.

yonit@yonitour.co.il כל הזכויות שמורות ליונית