פארק המסתורין   Mysterypark  

נפתח מחדש 2009

 

 

הגעה-

 

מאינטרלקן- אי אפשר לפספס את המראה המוזר ,במכונית.

בתחבורה ציבורית- יש הסעות מתחנת הרכבת של אינטרלקן (חינם)

ביקור במקום מומלץ לפחות -5 שעות .

כניסה בתשלום-48  פר"ש למבוגר

28 פר"ש לילד (13-6) ילדים מתחת לגיל 6 חינם.

שעות כניסה מדי יום 18.00-10.00 , מ3  יוני- 15 אוגוסט הכניסה עד 19.30

חניה בתשלום 5 פר"ש. יש לרכוש אסימון בקופת הפארק.

לאיזה גיל? – למבוגרים ללא ספק. לנוער- גם. לילדים צעירים מתחת לגיל 8 –רק בלווי הסבר מתאים של ההורים .

המחיר של הכניסה לפארק יקר למדי –אבל החוויה "שווה" . מתאים לכל מזג אוויר- אין חלקים פתוחים,אלא אם בוחרים להתאוורר( או לעשן).

פארק מדעי- העוסק בחייזרים ,ויתר תופעות טבע לא מוסברות ובהחלט בנוי על תפיסת עולמו וחזונו  של אריק פון דנקן. (Erich von Däniken) למי שזוכר את "מרכבות האלים"

הפארק בנוי בצורה מעגלית.-אליפטית. חלל פנימי-מסדרון שקוף והעולמות נמצאים סביבו.

הפארק מחולק ל-8 עולמות וכל אחד מהם  מוקדש לתופעה "לא מוסברת" או על טבעית .

kosy

כל מבקר מקבל מעין אוזניה המוצמדת לאוזנו (כשהיא לא נופלת) זו נותנת הסברים מרתקים (אנגלית) לאורך כל הביקור . האוזניה  "מזהה" באיזה חדר המבקר נמצא ומתאימה את ההסבר למיקום.

בנוסף לכל אחד יש כרטיס מגנטי אותו יש להעביר בכניסה לכל "עולם" כדי להיכנס.

מרכז הפארק

במרכז הפארק- (שכולו מקורה) יש מרכז משחקים,כל השירותים (אוכל, מזכרות) וגם אפשרות ל
"צלילה" בנאטוליס –המדמה חווית צלילה אמיתית אל מסתרי העיר האבודה אטלנטיס.

מעבר לעולמות ולחלק המקורה, יש כמה גנים להתרגעות, מנוחה או סתם בילו. הגנים קשורים לנושא אותו "עולם" שנמצא לידם (סהרה,ג'ונגל וכו)

ילדים שאינם דוברי אנגלית לא יעשו שימוש באוזניה- אלא באמא-אבא, אבל גם כך חווית הביקור לא מתקלקלת.

לילדים מתחת לגיל 7 –יש מועדון ילדים עם השגחה בזמן שההורים מבלים.

כל עולם מורכב ממיצג מרכזי ומיצג צידי.

המיצג המרכזי הוא סרט , פעלולים, או התרחשות אינטראקטיבית.קשה להסביר- לדוגמה, סרט אינו בהכרח מוקרן על מסך אלא יכול להיות חלק מתוך תקרת האולם. אולם יכול להיות מקדש או פירמידה ועוד שיטות בלתי שגרתיות.

המיצג השולי אלו תערוכות , תצוגות ,ממצאים המכניסים את המבקר לאווירה של ה"עולם".

העולמות הם:

Challenge

מיצג שאני ממליצה עליו בתור המיצג הפותח. שואל את השאלות המרכזיות, האם אנחנו (בני האדם) חיים לבד בתבל? האם יש ישויות נוספות שקיימות, תרבויות על כוכבים אחרים, האם אלו ישויות אינטליגנטיות? אולי יותר מבני האדם אפילו.

המיצג הוא בטכניקת D3 (עם משקפים מיוחדים)

 vimana

וויאמה היא מכונה הנעה בכוחות עצמה כמו ציפור כמעט. האלים ההודים הכירו את סוד התעופה ואיך בונים מכונות מעופפות,האם ההודים העתיקים תיארו מציאות או פנטסיה?

 Orient

הפירמידות,כמו זו של גיזה אלו המבנים המדהימים ביותר בתבל שנבנו מעולם. המסתורין האופף אותן, כיצד נבנו, איך נעשו חישובי המידות , יחסי הגודל האסטרונומיים, מה הייתה מטרת בנייתן, כמה זמן לקח לבנות אותן, וכיצד ידעו אותם קדמונים ידע שמהנדסי המאה ה-21 מתקשים לדעת?

Maya

האלים שיחקו תפקיד מרכזי בחייהם של שבטי מרכז אמריקה (כמו האצטקים) .השבטים עשו שימוש בלוח שנה מורכב לחשב את התאריך בו האלים ישובו לבקר .

לוח השנה של שבט המאיה הוקם בשנת 3114 לפני הספירה, מה קרה אז? לוח השנה מתעד את השנים עד 2012 –ומה יקרה אז? האם אז האלים

 יחזרו לביקור  במרכז אמריקה?

 

 

(לא בטוח, אבל הבן הצעיר שלי התרשם מאד, ובכוונתו לנסוע למרכז אמריקה בעוד 8 שנים בדיוק- אם הם יחזרו, הוא מתכוון להיות נוכח).

 Mega stones

סטונהאייג' בדרום אנגליה, תופעה בלתי מוסברת של פולחן . אבני ענק שהוקמו שם לפני אלפי שנים( ליד סליסברי) האם הם חלק מתופעה מגלטית שעבר זמנה או שיש לה עתיד שלא ידוע לנו?

 Contact

האם היה קשר בין ישויות מתרבויות מפותחות  יותר עם בני האדם על כדור הארץ? איך התנהל קשר מסוג זה? מה על הסיפורים על "בן הכפר" שנלקח לחלל, והוחזר משכיל ובעל ידע לאחר שנים והנחיל את הידע שלו לחבריו? האם לישויות הזרות היה מעמד של אלים? האם הם השאירו שרטוטים ומודלים של מכונות מודרניות .

Nazca

 מה הוביל את האינדיאנים הקדומים בפרו ליצור את קווי הנחיתה ואת הדמויות האדירות של הציפורים ובעלי החיים  ברוחב 70 מטר ובאורך 3.8 מטר באדמתם? מה הייתה המטרה? מה הוביל אותם בתשריטים אלו? ניתן להבחין בדמויות אלו רק מהאוויר ,שרטוטים של צפור,דג, קוף,ואחרים. גדלי ענק. המטרה לא ברורה- אולי אמונה באלים הענקים שיגיעו מההרים  ?

המבקרים כאן למשל, יושבים על מושבים מעל רצפת זכוכית שקופה ,ויחד עם הצפייה במסך הענקי ,מביטים גם למטה  דרך רצפת הזכוכית ורואים את מסלול הטיסה.