מיהו אריך פון דניקן

אריך פון דניקן נולד בעיירה Zofingen   בשוויץ ב1935.  הוא עבד כמנהל מלון, ותוך כדי כך כתב את ספרו הראשון "מרכבות האלים"  שיצא לאור ב1968 בגרמניה שהפך מייד לרב מכר בארה"ב ,גרמניה ועוד 39 מדינות.

מאז הוא פרסם עוד 20 ספרים בנושא, ואלו מכרו מעל 60 מיליון עותק.

ב1970 הוסרט בגרמניה סרט  "מרכבות האלים" שהפך אף הוא ללהיט , ובסיס לסרטי המשך וסרטי חיקוי שונים.

בראשית שנות ה-90 שודרו כמה תוכניות טלוויזיה בארה"ב וגרמניה, והוא הפך ל"כוכב". ב1993 הטלוויזיה הגרמנית שידרה סידרה של 25 פרקים מבוססים על ספרו. סרט באורך מלא יוצר בארה"ב ב1996. בתוכניתו ,היום ,בגרמניה צופים כ8 מליון איש מדי יום. הוא כתב ספרים נוספים , שזכו לאותה הצלחה ראשונית.(הידועים בהם: " אותות מהשמים" " עקבות בחלל"  ו " אלים מהחלל החיצון "' ) אחרון ספריו "האם האלים היו אסטרונאוטים?"

הספר חוקר הפעם את המונח "אלים" ומיהם האלים של התרבויות הקדומות השונות? ניתוח המיתוסים והאמונות השונות מנקודת מבט אחרת מהתיאולוגית המקובלת

.

ספריו תורגמו ל-28 שפות ,ונמכרו עד כה 60 מיליון עותקים ברחבי העולם.

לאריך פון דניקן קהל עצום של מאמינים הסבורים כי לכל התופעות המוזרות חייב להיות הסבר מדעי-ומה טוב מההסברים אותם מספק פון דניקן בסימני השאלה שלו.

יש נגדו ביקורת קשה על ידי המדענים, יתכן שזה בגלל שהוא בכלל לא איש מדע אלא מלונאי פשוט משוויץ, יתכן שזה בשל אישיותו , או היעדר תימוכין מחקריים מספקים לטענותיו ולתיאוריה שפיתח.

הוא כול כך הרגיז את המדענים עד שבראשית שנות ה-70 פורסם ספר התנגדות שמכיל הפרכה של טענות וראיות מהספר "מרכבות האלים". העובדה כי פון דניקן הפך לבסט סלר למרות טענות המדענים מכעיסה אותם עוד יותר והם הצליחו להעמידו לדין. הוא ריצה עונש מאסר של שנתיים בגין עבירות מרמה והונאה (אז כתב את ספרי ההמשך שלו) ואף הודה כי זייף חתיכות חרס כדי ל"הראות" כי הן חלקי חללית אבודה.

כל זאת לא משנה את העובדה כי הוא הצליח ליזום אגודה יזם אגודה, שהוא עומד בראשה, ויחד הקימו את פארק המסתורין ,שנפתח במאי 2003 לקהל.

לשאלה אם הוא חי? – כן , ומתגורר היום בעיירה קטנה ליד העיר ברן בשוויץ, מרצה ברחבי העולם את התיאוריה שלו וזוכה לקהל מעריצים לא קטן.