מוזיאון פראדו Prado
אתר
שעות פתיחה: שלישי-שבת 19.00-9.00
ראשון -14.00-9.00
שני-סגור!!!
המלצה חמה לקנות את מפת המוזיאון בכניסה. הוא אינו הלובר, אבל בקלות אפשר לשוטט באולמות פחות משמעותיים ולא למצוא את ה"מאיה הערומה" משך שעות רבות (ניסיון אישי, לא מצאנו).

ללא ספק זהו "המוזיאון לאומנות" של העיר, ושל המדינה כולה.עומד בקנה מידה עם טובי מוזיאוני האמנות בעולם המערבי. פתח את שעריו ב1819. הבניין עצמו מעוצב בסגנון ניאו קלאסי באחד האזורים היפים של העיר. למעשה המבנה הוקם במטרה ראשונית לשמש ארמונו של ז'וזף נפוליון (האח של..) בעת שלטונו בספרד.

במוזיאון כ-9000 יצירות, רק 1500 מהן מוצגות לקהל , בשל תכולה מוגבלת.ואכן אחד מנושאי השיחה של פרנסי העיר הוא הצורך הדחוף בהגדלתו של המוזיאון להצגת כלל היצירות המאוכסנות בו.
האוסף המרשים הוא האוסף המלכותי שהחלה בו איזבל מקסטיליה במאה ה-16, במשך השנים יצירות רבות נשרפו, אבדו או עברו לארמונות מלוכה שונים (רבות נמצאות בארמון המלכותי בעיר), אבל יש מספיק גם כאן. אוסף בלתי נגמר של ציירים ספרדים כמו גויה ,מורליו, חוזה לה ריברה, אל גרקו ולסקז, וגם אוספים מרשימים של ציירים פלמים, צרפתים, הולנדים כמו ברוייגל, וואן דיק, דירר, רמברנדט, רובנס, בוטיצ'לי, רפאל, טיציאנו ועוד
וגם אין ספור תערוכות זמניות.