וונציה לילדים

קודם כל וונציה אינה לונדון או פריז, היא בהחלט עיר רומנטית, וראויה לטיול, אבל לא היעד הראשוני לטיול עם ילדים. מאידך אם בחרתם להגיע לעיר , בהחלט ניתן לבלות בה מספר ימים עם ילדים.

אתרי חובה עם ילדים:

פיאצה סן מרקו- על מרב אתריה, החל מהאכלת היונים המתגודדות בכיכר, עליה למגדל הפעמונים, שוטטות לאורך ורוחב הכיכר ואמיצים במיוחד כניסה עם הילדים לארמון הדוג'ים (רצוי להחליט איזה מוזיאון/ארמון כנסייה מבקרים עם הילדים לפני שתפקע סבלנותם).

אחד הגשרים- אי אפשר להתחמק מעליה על גשר ותצפית על הקנאל גראנד. ממליצה על גשר ריאלטו או גשר האנחות.

כנסייה אחת לדוגמא –בחרו./p>

ארמון אחד לדוגמא –בחרו.

מסיכות

להיכנס לאחת החנויות ולחפש את יצרני המסכות. לעיתים מתמזל לכם, והאיש גם דובר אנגלית סבירה.אבל בכל מקרה לראות את תהליך ייצור המסכה ,בשלבים שמרשים לראות(יש סודות מקצועיים) יכולה להיות חוויה מרתקת. אני מכירה מפעל וחנות מוצלחת (בתקווה שלא סגרו אותה) Laboratorio Artigiano Maschere ליד כנסיית ג'יאובנו ופאולו.

נפוח זכוכית

אם תגיעו למוראנו, לא תוכלו להתחמק מכל הסרסורים המציעים כנסיה למפעל "הכי עתיק, הכי מוצלח" לייצור כלי זכוכית. במרבית המפעלים ניתן לראות את תהליך נפוח הזכוכית ולקנות כלים. מה שמעניין הוא כמובן התהליך עצמו.

 מוזיאונים לילדים:

וונציה כולה היא מוזיאון אחד גדול. החל מהכנסיות, הסקאולה והמוזיאונים למינהם. מבין המוזיאונים אני ממליצה על שני מוזיאונים במיוחד לילדים.

המוזיאון הימי-  Museo Strocio Navale

שעות פתיחה: שני-שבת 13.00-9.00

כניסה בתשלום

נמצא ליד הארסנלה

אי אפשר לפספס אותו עם ילדים. ארבע קומות מלאות  מוצגים הכרוכים בהתפתחות הצי הווניצאני . דגלים, מטבעות מדליות,מפות, תותחים,(מכל מיני סוגים), פגזים מבריקים, חלק אחד שלו מכיל מודלים של אוניות מכל העולם, וכמובן כמה אוניות היסטוריות בחצר. כולל כמה גונדולות מפוארות ומרשימות .

הארסנלה לצידו ,אם נוסעים בוואפורוטו (52 ) עוברים דרך שער  שמציין את הכניסה לארסנלה, זוהי למעשה המספנה הישנה של העיר וכאן נבנו מרבית האוניות. צריך לעצום חזק את העיניים ולדמיין את הרציפים מלאים בספינות מסחר .כיום די עזוב.

מוזיאון גוגנהיים- Collezione Guggenheim

שעות פתיחה: אפריל-אוקטובר 18.00-11.00, שבת 21.00-18.00.סגור שלישי.

כניסה בתשלום בערך כ6 יורו.

נמצא כ20 דקות הליכה מכיכר סן מרקו לכיוון גשר האקדמיה

זהו מוזיאון שהינו כולו אוסף של המיליונרית האמריקאית פגי גוגנהיים. ממוקם בארמון עתיק מהמאה ה-18. האוסף הינו של אומנות מודרנית מהמאה ה20 . גדולי אמני הקוביזם,הסוריאליזם והדאדאיזם , עבודות של דאלי, מירו, מאגריט, ושמות ידועים אחרים. מתאים לילדים הרבה יותר מכל המוזיאונים של תרבות הראנסנס (בעיקר החלק של הפסלים).

 נסיעות:

כל סוגי השיט החל מגונדולה יקרה  וכלה בוואפורטו ,טארגטו ,סירות פדלים,.אם תצליחו למצוא את הסדנה לבניית גונדולות כיכר  Trovaso , ילדים (ומבוגרים גם) נשארים פעורי פה. הפלגות קצרות לאורך התעלה הגדולה של העיר, והפלגה ארוכה היא זו המגיעה אל האיים.

ליד וונציה במרחק נסיעה קצר נמצאים פארקי מים :/p>

Aqualandia

Lido di Jesolo

אחד מפארקי המים הגדולים באיטליה .800.000  מבקרים בשנה. פארק גדול. שווה ביקור.תורים בקיץ בלי סוף

כניסה בתשלום למבוגר 18.00 יורו, ילד מגובה 1.00מטר עד 1.40 – 14.00 יורו, ומתחת לגובה 1.00 חינם

יש אפשרות לרכישה של כרטיס אחרי צהרים מ14.30-18.00 במחיר של 14.00 יורו למבוגר, 9.00 יורו לקצר גפיים, וצעירים מתחת לגובה 1.00מטר-חינם.

פתוח מ15.5- 14.9 אבל צריך לבדוק כל שנה מחדש.

הגעה : מוונציה צפונה לטריאסט על כביש 4A . שימו לב זה אינו חוף לידו של וונציה העיר. אלא חוף צפוני לה. לחילופין מהעיר (או ממסטרה) אפשר לנסוע על הכביש הפנימי לאורך שפת הים האדריאטי.

הפארק כולל שלשה מרכיבים עיקריים-

פארק מים כמובן הפתוח 18.00-10.00

מועדון ופעילות לילה 04.00-23.00

מגרשי גולף ומיני גולף 04.00-10.00

פארק המים כולל  מספר רב של מגלשות, כולל המגלשה הגבוהה ביותר באירופה (SPACEMAKER) בגובה 42 מטר. . לאמיצים יש אפשרות לקפיצת באנג'י חינם משך היום, בתשלום בלילה . מגלשות ענק בכל הסוגים והזוועות האפשריים. עצמאי, עם כרית גלישה וכו, סוגי החלקה שונים מקליל וזוגי לאימתני

 אזור ילדים צעירים-  יש ליצנים, מופע קרקס ,הפעלות –אזור מיוחד לילדים צעירים(עד 12 לפי דעתם, עד 8 לדעתי).

אולמות ספורט וריקודים כולל קורסי ריקוד קצרים(ריקודים לטיניים למשל) קורסי צלילה ועוד.

מסעדות ומזנונים כמובן, גם אזור לפיקניק.