הולנד עם ילדים

הולנד היא מדינה קטנה ונוחה לטיול משפחתי בלי צורך לפצל את מקומות הלינה כמעט. יש בה שפע של אפשרויות מגורים החל מחווה, דרך כפרי נופש ומלונות כמובן. אבל מעבר לנוחות, לסימפטיה של התושבים, למחירים הסבירים - היא בעיקר "מדינה שנוצרה" כמעט עבור ילדים. היכן שמניחים את האצבע על המפה בהולנד - מוצאים מה לעשות עם ילדים.
החל מהאטרקציות המקובלות כמו גני הפרחים והצבעונים (בעונה) אבל גם שוק הפרחים הצף באמסטרדם או בורסת הפרחים באלסמיר יתנו את התחושה הצבעונית הזו. ממשיך בטחנות הרוח שניתן לראות אותן במתחם אחד כמו בקינדרדייק או זנסה סכנס או בבודדת, קטנות, גדולות כאלו שפועלות, כאלו שניתן לבקר בתוכן, אלו המשמשות למגורים או תעשייה.
כל מפעל ייבוש הים,הסכרים, הדלתה הדרומית עולם המים, מוזיאוני הים לסוגיהם, האוניות המשוחזרות יתנו את התחושה וההבנה של הקשר ההולנדי לים ואם זה לא יספיק תמיד אפשר לגעת באצבעו של הילד שסתם את הסכר, או לפחות בסכר.
ניתן לטייל ברגל, ברכבת, רכבת קיטור, כרכרה, אבל העיקר בהולנד לעשות שימוש בתחבורה המהנה האופיינית לה-אופניים ולא רק ביער הואה פלואה ,ושיט בסירות מכל הסוגים בין אם השטה עצמית בחיטהורן או קנאל בייק או כל סוגי השיט האחרים.
וחוץ מזה אין ספור יעדים ואטרקציות מיועדים וממוקדים בילדים בגילאים שונים
החוכמה היא לדעת לבחור את אלו המתאימות לכם יותר.
פארקי שעשועים מכל הסוגים, לא רק פארק אפטלינג החלקה על הקרח, בילוי במתחמי שלג גם בקיץ, משחקיות מכל הסוגים לצעירים ופארקי אתגר וחבלים לגדולים יותר.
לא מעט ברכות שחיה, פארקי מים, אגמים טבעיים, חופי ים, דיונות.


הרבה גני חיות וספארי החל מבורחר זו, אפנהול ארטיס, דולפינריום, גן החיות של אמן, של רוטרדם, גן הזוחלים.

המון מוזיאונים המתאימים גם לילדים
מוזיאונים לנושאים ספציפיים כמו רכבות קיטור למשלמידע מורחב ובעברית כמובן תוכלו למצוא בספר "בלגיהולנד למשפחות"(מהדורה חדשה 2009)

רוצים לעשות טיול "מתקדם" בהולנד, מחוץ לאתרים והאטרקציות המקובלות? רוצים טיול ירוק יותר?
מתלבטים איך לצרף את האתרים?
איזה אירועים מתקיימים בדיוק בשבוע של הנוכחות שלכם?
האם כדאי לבקר בקאוקנהוף בקיץ? (לא!) אולי בכלל להתמקם באמסטרדם וממנה לצאת בתחבורה ציבורית?
אני כאן לשירותכם.

יונית