המטבח הגרמני

המטבח הגרמני הוא ייחודי לכל נפה ונפה . בצפון בנפות Westfalen , Rheinland-Pfalz, Saarland ו Baden-Wuertenburg כולל ירקות מאופיינים לאזור , כמו אלו הגדלים ביער השחור ולאורך נהר הריין. גידול היין, מושפעים מהמטבח הבלגי צרפתי ושוויצרי. מאכלים טיפוסיים Badener Schneckensuepple –מרק חלזונות ודגים עם עשבי תיבול. Schwarzwalder Kirschtorte- עוגת היער השחור Rheinischer Sauerbraten צלי בקר מתובל ביין .זה  האזור שהושפע הכי הרבה מהמטבח הצרפתי-ולכן נחשב כמובן הטעים והאיכותי ביותר.

באזור Bavaria ו Hessen , המטבח מאופיין בהרבה בירה, מוצרי חלב. Spannferkel נקניקיות קטנות של חזיר,  Handkaesמעין תערובות גבינה מוגשות עם שמנת חמוצה, Schwaebische Kasespaetzle כופתאות בצק מקושטות בחמאה וגבינה.

האקלים הטוב והאדמה הדשנה של בווריה ,יותר עשירה מווסטפליה . הסמל הלאומי כמעט הן Kalbshaxn נודלי מבשר עגל. חלב ומוצריו המובא מדרום גרמניה וכמובן גבינות מצוינות מהאלפים.

ב Thueringen, Bremen והמדינות הסכסוניות Saxonian (Niedersachsen ו Sachsen-Sachsen Anhalt אוכל נפוץ Dresdner Stollen – עוגת פירות חגיגית מכוסה בריבה וסוכר, Blechkuchen עוגה שטוחה מכוסה בפירות או Welfenspeise מנה אחרונה בטעם וניל ויין.

ב Schleswig Holstein, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern , Brandenburg ו Berlin,שחשופות היו לגישה לים הבלטי והים הצפוני, היה מרחב חומרי מזון מייבוא גדול, בעיקר תבלינים . הם החליפו תרבויות בעיקר עם הסקנדינביים והמדינות של מזרח אירופה. המטבח כבד יותר מאופיין על ידי בשר, תפוחי אדמה או ירקות שורש אחרים. לאורך קו החוף כמובן שדגים ומוצרי דיג שונים. במיוחד Westphalia ידועה בבשר והנקניקיות שלה.

משם הם קיבלו את Rote Gruetze מרק הפירות, Sauerfleisch בשר משומר, Bulletten כדורי בשר, Helgolander Krabbensalat סלט שרימפסים, Soeier ביצים מוחמצות.

ארוחה גרמנית טיפוסית יכולה להיות מורכבת מ-7 מנות. מתחיל במתאבן Vorspeise ,מרק Suppe,מנה עיקרית  Hauptspeise,תוספות Beilagenשותים Nachspeise, או בירה או יין מוגז Sek t או Radler בירה קלה עם למונדה או מיץ תפוחים.

במשך היום הגרמנים שותים קפה פילטר עם עוגה Torte או Kuchen.

ארוחת בוקר Frühstück

אירופאית טיפוסית –לחמניות,נקניקים, קפה,דבש, ריבה, לפעמים ביצים מבושלות וגבינה .

ארוחת צהרים Mittagessen

אוכלים מוקדם יחסית, בד"כ בשעה 12.00.זו הארוחה המרכזית של היום, מורכבת מתפוחי אדמה, ירקות ובשר. בחלקים הקתולים בימי שישי יש דגים וביצים במקום בשר.

ארוחת ערב Abendbrot

גם אותה אוכלים מוקדם יחסית בסביבות 18.00 השם משמעותו "לחם הערב" זו ארוחה קלה , קרה ,מוגשים סוגי לחם,גבינה, בשר קר וסלט. לעיתים צלחת מרק או תבשיל חם אחר

לחם

יש יותר מ200 סוגי לחם בגרמניה. מלחם לבן רק ועד לחם פומפרניקל כהה. הלחם ברובו אפוי משיפון . המילה היא Brot השיפון מושרה במים לפני הטחינה של הגרעינים לקמח. לעיתים רחוקות מוסיפים סודה וחומרי התפחה. המאפה המוכר ביותר הוא ה pretzel. (בייגלה)- מאכל בווארי טיפוסי. יש לחמים בצורות אפיה שונות (של חמניה, דג וכו... תבנית האפיה).

נקניקיות

נקראות Wurst  ואולי הן המאכל הגרמני הנפוץ ביותר. יש שלש קבוצות עיקריות

Brühwurst  מבשר טוב כולל בייקון או שומן חזיר ומוספים תבלינים. מעושנות במהירות וניתנות בטמפרטורה חמה.

Kochwurst נקניקיה מבושלת, עשויה מכבד לשון, דומה לפודינג השחור האנגלי, המוכרות ביותר הן:

Leberwurst נקניקיות הכבד, או Zungenwurst נקניקיות  הלשון.

הסוג השלישי Rohwurst  נקניקיה משומרת מכינים מחזיר, בייקון, בקר, מעושנות באוויר הפתוח משך זמן ארוך ,עם תבלינים שונים. מותאמים לנפה.

הכול בסיר אחד

דרך מאד מקובלת לתבשילים נקראת Eintopf , בד"כ בייקון, ובשרים אחרים עם ירקות, כבור, תפוחי אדמה או אורז. בישול לאורך זמן איטי .מקורו בתזונה של איכרים עניים כאשר היה מעט אוכל אבל הרבה פיות להאכיל.

ההיסטוריה של האוכל בגרמניה

כמו רוב ההיסטוריה הגרמנית, ההיסטוריה של האוכל החלה בתקופה הרומית. אלו היו הראשונים שנתקלו באוכל המקומי, הספרות הלטינית מראה אכן האוכל הגרמני היה מאד פשוט, הרבה בשר ציד , ושתו תרכיז מתקתק של דבש מדולל במים.

ללא ספק הכיבוש הרומי במאה ה-1 לספירה,לאורך נהרות הריין מוזל והדנובה , עידן את האוכל הגרמני בהשפעה לטינית.

 

על האוכל בגרמניה של ימי הביניים, ידוע מעט מאד. כן ברור כי בתקופה של חלוקת האדמות אחרי שרלמאן, במאה ה-8 יש תיעוד לגידול גפנים והכנת יין. כמו כן ידוע על גידול ירקות, פירות, ועשבי תיבול. ברור כי כמה מתכונים ומאכלים לטיניים שרדו בתקופה זו.

בימי הביניים מרבית האוכלוסייה גידלה עדרי בקר, ולכן המוצרים הנלווים-בשר, חלב וגבינה היו השמישים ביותר.גם דיג היה פופולארי באותה עת.

עם פריחת הרנסאנס ,החלו להגיע לגרמניה מוצרים מממלכות מעבר לים, מעמד הסוחרים התפשט לערים, מעמד זה היה אחראי למעשה על הבאת אוכל מקצוות תבל לגרמניה מחד, והפצת הסחורות הגרמניות(למשל בירה) מעבר לגבולות.השפעה חזקה ביותר היו לארצות השכנות- ובעיקר לצרפת.

בראשית המאה ה-18, קפה, סוכר, אורז ותפוחי אדמה תפסו מקום לא רק אצל העשירים אלא בקרב כל שכבות האוכלוסייה, רק במאה ה-19 נוצר הבדל ברור בין "אוכל לעשירים" ואוכל של דלת העם.

כיום דווקא האוכל הפשוט הוא זה שתפס תאוצה, כאוכל הגרמני המסורתי.