ברלין וילדים
על הסף הצירוף נשמע לא מתחבר. עיר גרמנית עמוסת היסטוריה ומה ילדים יעשו בה? זו אינה פריז על פארקי השעשועים שלה, זו אינה לונדון על שלל האטרקציות לילדים. ובאופן מפתיע גם לברלין כמו כל עיר אירופאית גדולה יש מה להציע לילדים ולנוער. יתרה מזאת דווקא ברלין מתאימה לטיול עם בני נוער וילדים ,ניתן לשלב את הביקור ההיסטורי התרבותי מחד ואתרי בילוי ושעשוע מאידך.

ברלין בקיץ אינה ברלין של החורף ,בחורף נהדר לבלות בשווקי חג המולד, בגלישה על הקרח, בהחלקה על השלג במדרון המלאכותי בכיכר פוטסדאמר פלאץ, ובשלל המתקנים בשווקים ובכיכרות. בקיץ ניתן לבקר בפארקי מים,גנים, פארקים. אם אתם בביקור בעיר, עם מתבגרים או נוער שלא ראה אולפני סרטים הרי Babelsberg Filmpark  הם אופציה מלבבת.
מוזיאון הטכנולוגי  של העיר שווה ביקור ועוד איך!
המוזיאון לקומוניקציה נחמד מאד ובודאי לצעירים שבניכם. אסור לפספס את גן החיות של ברלין ולא משנה בני כמה אתם. לצעירים חסרי מנוח ובעלי אומץ כדאי לבקר בקבינט הפחד. הדולפינריום של העיר במרכזה יכול להיות פתרון ליום סגריר או לחובבי דגה. אין ספור מוזיאונים מותאמים לילדים החל ממוזיאון הילדים  ממוזיאון המוסיקה ומוזיאון הטבע, וגם מוזיאון מכבי האש ומוזיאון בובות. אפשר ללכת לתיאטרון מותאם לילדים Grips Theater או קרקס cabuwazi Kinder- und Jugendzirkus e.V. בלי סוף פארקים וגנים ובמיוחד שווים טירגאטן, הפארק של סנססוסי , ופארק שרלוטנבורג. שיט על נהר השפרה,הוא חוויה נעימה ביום שמש. אבל ביקור בברלין אינו רק האתרים והכיף אלא לימוד העיר ההיסטוריה והקשר לשואת יהודי אירופה דרך אתריה, החל ממוזיאון "הספור של ברלין" וממשיך במוזיאון היהודי המרשים או האנדרטה ליהדות אירופה. צ'ק פוינט צ'רלי, או הטופוגרפיה של הטרור, ביקור בחומת ברלין ניתן לערוך טיולים מאורגנים בעיר  ו50 ק"מ מברלין פארק מים ושעשועים – האיים הטרופיים

מעוניינים לתכנן מסלול טיול לברלין ? אני כאן למתן מענה ופתרונות תכנון.