וירצבורג  Wurzburg

 


280 ק"מ ממינכן ו100 ק"מ דרומית לנירנברג, נחשב החלק האחרון של הדרך הרומנטית, כאן מתחיל "דרום גרמניה" אחת מערים המלבבות שיש. פרסומה בשל ארכיטקטורת הבארוק המדהימה שלה. בקיץ מלאה תיירים ולא מעט צעירים בגלל האוניברסיטה תוססת ומלאת חיים. העיר יושבת על הנר המיין, החוצה אותה. היא מוקפת בכרמים ונחשבת למרכז יין.
העיר נשארה קתולית לאורך שנים, ונקראה "העיר של המדונות" בשל מאות פסלי מדונה וקדושים המקשטים את חזיתות הבתים. גם גשר האבן Alte Mainbrücke כאן מושך תשומת לב בהיותו העתיק ביותר בגרמניה.
במלחמת העולם ספגה לא מעט הפצצות אוויריות ומרבית מהמבנים הם שחזור של העבר ולא המקור-כמו ביתר גרמניה. למרות שכל גרמניה שופצה בדרך זו או אחרת, הרי וירצבורג היא שיא השחזור והשיפוץ- הכול שופץ להפליא.


העיר המלבבת מוקפת כרמי יין, עם המון מרתפי יין נגישה מאד ברבת –שעה מפרנקפורט או רוטנברג וסופה(או תחילתה) של הדרך הרומנטית. עיר לא גדולה ניתנת לסיור ברגל.
מדי קיץ מתקיים בה פסטיבל יין, פסטיבל מוצרט, Mozart festival וקרנבל Kiliani-Volksfest עם אוהלי בירה ענקיים.
אפשר לצאת לסיור מאורגן בעיר בקיץ, מדי יום פרט לראשון בלשכת התיירות- בכיכר הראשית.
האטרקציה הראשית של העיר ארמון רזידנץ- מעין מיני וורסאי, חדרים מצופי זהב, גנים מלבבים סביבו. נבנה על ידי הבישופים של העיר. אל תפספסו את כיכר מרקט, את הקתדראלה קילאן ואת Festung Marienburg מבצר מרינברג את גשר האבן הישן ואת המדרחוב חביב Schönbornstrasse.