אוגסבורג Augsburg

אוגסבורג שוכנת לגדות הנהר לך, LECH, והיא השלישית בגודלה בבווריה. אחת הערים הגרמניות העתיקות ביותר, נוסדה על ידי הקיסר הרומאי אוגוסטוס בשנת 15 לפנה"ס.
הייתה מרכז כלכלי אירופאי. העיר הייתה גם ביתו של Fuggers, משפחת אצולה מפורסמת בימי הביניים, וחובבי אמנות. לא רק זאת אלא משפחה חובבת חסדים שהקימה כבר במאה ה-16 את בית המחסה הראשון לחסרי בית (קיים עד היום).
אוגסבורג גדלה להיות מרכז מסחרי, בעיקר במאה ה15-16 והפכה מאוחר יותר למרכז בנקאות (ומכאן ההשפעה האיטלקית).

מפת החניה בעיר
אתר המידע העירוני

הרחוב הראשי של העיר רחוב מקסימלאן- maximilianstrasse עם ארמונות סוחרים ומזרקות.
Fuggerei
במאות ה15-16 העיר הפכה להיות אחת העשירות באירופה, בעיקר בשל תעשיית הטקסטיל שלה, והשפעתם הניכרת של שתי משפחות בנקאים עשירות שהתגוררו בה, משפחת Welsers ומשפחת Fuggers. האחרונה נותרה שנים רבות, והם ייסדו מעין אגודה שנקראה "Fuggerei" אגודה עסקה בדיור לנזקקים ולמעשה הייתה האגודה הראשונה באירופה לצדקה מסוג זה.
אגב הון- המשפחה קיים עד היום ומוערך בסכומי עתק. המחוייבות היחידה של דיירי הרווחה הייתה (ועד היום) להתפלל לנשמתם של בני משפחת פוג'ר.
הפוג'רי הוא מכלול מגורים, מעין עיר בזעיר אנפין, עם ניהול עצמי, שערים שננעלים בשעה 22.00 עד 05.00 בבוקר ושומר הלילה משגיח עליהם. סבא של מוצרט התגורר כאן ועבד כבנאי של המכלול.
כיום המבנה משמש בחלקו למוזיאון המתעד את הריהוט, ואורח החיים במקום במאות ה16-17.


Schaezlerpalais
נמצא בדיוק מול מזרקת הרקולס.
בית בן 60 חדרים מפוארים, נוסד ב1765, מכיל אוסף מכובד של עבודות אומנות של ציירים גרמניים ואנשי ראנסנס, ובארוק כולל עבודות של הולביין, רובנס, טיצ'יאנו ודורר. ציור ידוע של דורר את מר יעקוב פוג'ר העשיר. מרשים במיוחד אולם הנשפים, חדר המראות וציור התקרה. המסורת המקומית מספרת כי מארי אנטואנט רקדה כאן את נשף הבכורה שלה לפני שהתחתנה עם לואי ה-16 וסיימה את חייה ערופת ראש.
 

בית העירייה Rathaus
נבנה ב1620. נפוליון ביקר בו ב1805 ושוב ב1809, העירייה בוקרה שוב על ידי הפגזות אוויר ב1944 שהשאירו אבק ואפר ממה שהיה פעם בית עירייה מרהיב
כיום לאחר שיפוץ ארוך, בית העירייה קיבל את דמותו הראנסנסית המקורית, ושוב ניתן לבקר בו גם בלי להיות נפוליון.

הכנסייה של סנט אולרייך Church of St. Ulrich and St. Afra
בקצהו הדרומי של רחוב מקסמילאן נמצאת מזרקת הרקולס, מאחוריה, מבנה מרשים- הכנסייה של סנט אולריך וסנט אפרה. היא נוסדה בסוף המאה ה-16, צורה של מקדש רומאי, כמחווה ל"שלום של אוגסבורג" מ1555, זה שהכיר בשתי ישויות דתיות- הכנסייה הקתולית והפרוטסנטית. הכנסייה היא שלוב של שני הזרמים, הקתולי של סנט אפרה, והפרוטסטנטית של סנט אולריך עומדות זו לצד זו. הקריפטה (מרתף הקבורה) משותף לשתיהן ומכיל חפצי קודש המיוחסים לשני הקדושים.