צרפת הירוקה

צרפת היא המדינה הגדולה ביותר באירופה.  התעלה האנגלית(לאמנש) נמצאת בצפון מערב לה. והאוקיינוס האטלנטי ממערב. ספרד מעבר לרכס הפירנאים,והים התיכון בדרום מזרח. בצפון, ובמזרח גבולותיה עם גרמניה, לוקסמבורג ובלגיה אינם מאופיינים גיאוגרפית.

בשל גודלה , צרפת מחולקת אדמיניסטרטיבית מאז ימי נפוליון ל"מחלקות" שונות,96 מחלקות כאלו מרכיבות את הפאזל הגדול הצרפתי.

ההר הגבוה של צרפת הוא כמובן המונט בלאן (ההר הלבן) באלפים שגובהו 4800מטר,הוא הגבוה ביותר בכל אירופה. במרכזה של צרפת, האזור מאסיף סנטרל ,אזור ענק הררי,המכסה שישית מהמדינה. הנהר הארוך ביותר בצרפת הוא הלואר מעל 1000- ק"מ אורך ונשפך מהמאסיף סנטרל לאוקיינוס האטלנטי. הנהרות החשובים הגדולים האחרים, הסיין, הרון, גרון, והריין.

לצרפת 3200 ק"מ של חופי ים. היא תערובת של אקלים,המאפשר סוגים שונים של חיות וצמחיה .

בצרפת 7 פארקים לאומיים, וכן עוד 33 פארקים אזוריים. כולם מהווים מקום מקלט לחובבי טבע ונוף. היות והצרפתים מייחסים חשיבות לחיים הטבעיים של החיות , וגידול הצמחים בשמורות אלו, המבקר מתבקש להתייחס אליהם בכבוד.

 רשימה של שמורות הטבע הלאומיות של צרפת

שיט

שיט בנהרות צרפת,הינה דרך נהדרת לבקר בחלקים נבחרים של המדינה, לעיתים אלו החלקים הסמויים מהעין. ישנם אתרי מידע רבים המאפשרים הצצה לעולם רטוב וקסום זה

 

 אתר נוסף

 

 ועוד אתר

 

 

רכיבה על סוסים

עוד  דרך לראות את צרפת מאוכפו של הסוס. ישנן חברות המתמחות ב"השכרת סוסים" וטיולים מודרכים על גבי הסוסים. מאד רצוי לדעת לרכב קודם לכן וכדאי גם לאהוב סוסים.

אחת האופציות

עוד אפשרות

 

 

רכיבה על אופניים

דרך מעניינת , ובוודאי לטווחים קצרים לבקר באתריה היפים של צרפת. ישנן חברות המתחמות בהשכרת אופניים. יש כאלו המלוות את הקבוצה עם מדריך ויש אחרות המשלחות אותך עם מפה לדרכך. על גדות נהר ליד גשר וולנטרה בדרומה של צרפת, נתקלתי בקבוצה של פנסיונרים בלגים והאופניים שלהם. הם הגיעו מבלגיה על אופניים ועוד המשיכו לפירנאים וספרד.

חברה אחת המתמחה בטיולי אופניים

 

וחברה אחרת

ויש עוד רבות אחרות.