פריז וילדים

 מי לוקח ילדים לפריז, מה בכלל יש לעשות בה עם ילדים?

לאחר שביקרתי בפריז מעל 10 פעמים, ורובן עם ילדיי.

או, כן- יש מה לעשות בפריז עם ילדים, גדולים וקטנים, לא רק שער הניצחון ומגדל אייפל.

כתב גלעד (גיל 7) שגיאות הכתיב נשמרו כמו במקור:

"אני אאבתי בפריז את שער הניצחון שטיפסנו הכי למעלה ולאימא לא היה כוח. המכוניות מלמאלה כמו ג'וקים קטנים.וגם אאבתי את מגדל איפל שגם עלינו למעלה במעלית והיה רוח חזקה שאיבדתי את הכובע שלי וגם אאבתי את המגדל שמתחת יש בית קברות (מגדל מונפרנס –תיקון המחברת) וגם המוזיאון דואר חמש קומות ליד וגם הגן שעל הגג שעולים במעלית באמצע הרחוב.לא אאבתי שלא הרשו לי לשחק בדשא בפארק עם הסירות (הערת המחברת- גני טיולרי? גני לוקסמבורג?)"

 כותב יובל (גיל 9)

"אני הכי אהבתי את יורו דיסני אבל גם את הכנסייה שחתכו את הראש והוא התגלגל למטה וגם שציירו אותי שם מצחיק ואכלנו קרפעם  עם המון ממרח שוקולד כל הזמן. בנוטרדם לא מצאתי את קואזימודו גם שעמדתי המון זמן בתור לעלות למגדל ורק אבא בא איתי והיה שם פעמון ענקי שעשו אותו מתכשיטים והמון זהב ולא רואים שהוא זהב בכלל. ואהבתי את הבית כלא שרואים את כל האלו שהיו שם לפני שתלו אותם.וגם את הטיול בתעלות של הביוב, וגם את הטיול במערה מתחת לאדמה עם המון גולגולות(קטקומבות-תיקון המחברת), וגם את המוזיאון הצבא שליד הקבר של נפוליון ואיך הוא רצה לברוח מהקבר. אהבתי את השיט , לא אהבתי את השיט בתעלות ארוך נורא, אהבתי את הגן בוטני ואת המוזיאון עם הדינוזאורים הענקיים .אהבתי גלידה שקנו לי בכל מקום.אהבתי את מוזיאון הבובות הקפואות (מוזיאון שעווה ג'רבין –המחברת)

אהבתי את המומיות והקברים שלהם (לובר-הערת המחברת)"

 כותבת יערה(13)

"אני הכי אהבתי את החלונות של כנסיית סנט שאפל ,ואת הצינורות של מרכז פומפידו מבחוץ ולא אהבתי את המוזיאון בפנים,משעמם. אבל כן אהבתי את המוזיאון בתחנת הרכבת (ד'אורסיי-תיקון המחברת), ואהבתי את כל הציירי רחוב בכל מקום שהיו, ואת הקוסמים שהיו פסלים קפואים וכל מי שניגן שירים באנגלית כדי שישימו לו כסף בכובע.

אהבתי את חנות הבושם בשאנז אליזה ואת השוקו של אנג'לינה, ואת רובע לה דפנס כולו.

לא אהבתי את פריז-סטורי, אהבתי את החנויות הענקיות בשדרות הגדולות. אהבתי את וורסאי עם כל הזהב והעושר. אהבתי את מוזיאון התגליות לא אהבתי את פארק המדע משעמם חוץ מכמה דברים כמו הג'אוד והקולנועים. אהבתי את מוזיאון הבובות ובכלל לטייל בסביבה (הערת המחברת רובע מארה).אהבתי את מוזיאון האופנה . התאכזבתי שאי אפשר היה לעוף עם הבלון הפורח בגלל הרוח."

 מוזיאונים

הכניסה מתחת לגיל 18 למוזיאונים לאומיים היא חינם.

 תחבורה

אין הנחות למטרו או לאוטובוסים מעל גיל שלוש.

מטרו

קשה לנוע בפריז ללא נסיעה במטרו, והילדים מאד אוהבים את ההילוך המהיר בתחנות התת קרקעיות, את חיפוש תחנת המטרו הקרובה, ואת הנסיעה בבטן האדמה. גם אם אתם חצי יום בפריז, פעם אחת לנסוע במטרו-חובה.

 שיט

שיט בסירות לאורך הסיין-ישנן כמה אופציות של שיט בסיין, עם או בלי ארוחת ערב.ממליצה על שיט עם ילדים לקראת חשיכה, כאשר כיוון אחד נעשה באור דמדומים ובחזרה השיט הוא בחשיכה ומגדל אייפל מואר. בהחלט כדאי לצרף את השיט לביקור מוקדם במגדל אייפל. בקיץ ישנם מופעי תאורה מהמגדל בשעה 23.00 לערך. כדאי לבדוק בלשכת התיירות שעה מדוייקת ולהיות באזור.

 פוניקולור

כדי לעלות למונמארטר אפשר כמובן לטפס את כל טור המדרגות(לא נוראי בכלל) אבל חוויה מיוחדת הוא העלייה על ידי רכבל וקרונית- הנקראת פוניקולור, (דומה לרכבל מעל ראש הנקרה למשל). לרדת אפשר כבר ברגל.

 אז בהחלט יש מה לעשות בפריז עם ילדים – בני גילאים שונים.

מה שמתאים לפעוט בן שלוש כמו תיאטרון בובות, או גן האטרקציות ביער בולון , או השטת סירה עם מקל עץ בגני לוקסמבורג, לא מתאים לילדה בת 12 או לנער בן 16.

מה לעשות בפריז ובסביבתה עם ילדים ונוער , כמה זמן להקדיש לכל אתר, מה ניתן לצרף לאתר לידו, מה נגיש בתחבורה ציבורית, מה לעשות אם יש לנו שלשה , חמישה, שבעה ימים בעיר-תוכלו לקרוא בספר "צרפת היא לא רק פריז"

מי שרוצה ייעוץ נוסף ,יש לו עדיין התלבטויות , אשמח לסייע.