רובע המארה
משתרע בין כיכר הבסטיליה , הוטל דה וויל והסיין תחילתו של הרובע –ביצות ומכאן השם "מארה" שפירושו ביצה. רק במאה ה13 אלו יובשו והחלו להיווצר כאן תנאי מגורים. חשיבותו גדלה במאה ה-14 בזכות קרבתו ללובר מקום מושבו של שאל החמישי. במאה ה-17 הרובע הגיע לשיא תפארתו והפך לאזור מגורים מבוקש ונבנו בו בתי אחוזה "הוטל דה" שהיום חלקם הגדול משמש כמוזיאונים.
עם השנים תהילתו דעכה, וכלכלת הרובע התרכזהבענייני בדים ותפירה. לא פלא שמשך אוכלוסיה של מהגרים ופליטים כולל יהודים ממזרח אירופה. כיום מתרכזים כאן מעצבי האופנה הצעירים. ייחודו של הרובע הוא באדריכלות המבנים שהם פליטי התקופה טרום המהפכה ושרדו אותה. פשוט לטייל ברובע ולהתפעל מהבניה.

כיכר דה ווז'
מרכזו של רובע המארה, נבנתה על ידי אנרי הרביעי במאה ה17, ואיפיוני הבניה שלה,של 36בתים סימטריים המקיפים את הכיכר, כמו החשובים שגרו בה והגינה המקסימה במרכזה, נשארו עד היום. היא הכיכר העתיקה ביותר בפריז.

מוזיאון פיקאסו

אחת הדמויות הבולטות בציור של המאה ה20. מגיל 23 צייר בצרפת,ובפריז,כאן צייר את תמונתו המרשימה הגרניקה. אוסף של עבודותיו נמצא במוזיאון על שמו, ברובע הנ"ל.
המוזיאון ממוקם בבית שהיה ביתו של גובה המלח (הוטל דה סאל-בית המלח) מהמאה ה-17.הבית אחד האוספים הנרחבים של יצירותיו של פיקאסו.

סגור לשיפוצים –נא לבדוק לפני הנסיעה