רובע לה דפנס

רובע לה דפאנס קצת יותר מרוחק, נמצא מצידה השני של העיר, מגיעים לשם וסבורים שנמצאים בניו יורק, גורדי שחקים, בנינים מיוחדים מאד,השם לה דפנס הוא כמובן מהמילה להגן, כאן הייתה אנדרטה שהוקמה ב1871 לזכר המלחמה מול פרוסיה ,בה ביסמרק ניצח ולקח את נפוליאון השלישי בשבי. לא בכדי הצרפתים לא אוהבים לזכור את מקורו של השם.
אתר שלא כדאי לפספס הוא שער הניצחון החדש, הבנוי כקוביה הוא שער הניצחון החדש.רק לפני כעשור, מצופה כולו בשיש קרארה לבן, נבנה על קו דמיוני ממנו לשער הניצחון, האובליסק של הקונקורד ושער הניצחון שבכניסה ללובר. ניתן לעלות המעליות פתוחות מהירות אל מרפסת הגג ושם תצפית מצוינת על פריז.
יחד עם זאת אם נעמוד ליד המזרקה של אגם (ישראלי שחי ויוצר בפריז מזה שנים, בעל שם בינלאומי), הרי נוכל מכאן לראות פרספקטיבה של כל פריז, דרך השער הקטן שליד הלובר, אובליסק הקונקורד, לשער הניצחון.
קולין דה לה דפאנס (Colline de la Defense ) מוזיאון מכוניות הכולל למעלה מ100 כלי רכב ועוקב אחרי התפתחות התחבורה היבשתית.
מגדל אלף (Tour Elf ) שצבעו כחול וגווניו משתנים לפי השמש, בעצם הנו מורכב משלשה מגדלי זכוכית.
ומגדל פיאט (Tour Fiat ). מגדל של 45 קומות כמו שכנו, מגדל אלף, חלונותיו כהים וצבועים, משטחי גרניט מלוטשים, בלילה מרשים במיוחד ונראה כמו לוח שחמט.
ארמון הדפאנס – מרכז לטכנולוגיה, כיפת בטון ענקית של 200 מטר הבנויה בצורת צדף הפוך, על שלוש נקודות תמיכה בלבד, כל אחת על קדקד של משולש.זה היה הבנין הראשון שהוקם ברובע, בימיו של דה גול, אך הרובע כולו הושלם עם שער הנצחון החדש, שתיכנן ובנה אומן מדנמרק, הרובע הושלם בימיו של מיטראן , שהצרפתיים צחקו עליו שהוא כמו רעמסס השני , בגין תאוות הבניה שלו.
אתרים נוספים שלא נוכל להפסיד
מזרקת אגם – מזרקה שתכנן יעקב אגם, הישראלי, שילוב מוסיקה ותאורה .
מתחם רפלה(Les Reflets) ההשתקפויות- ציפור מכנית מעטרת את המרפסת שהיא פורשת את כנפי הפלדה שלה.
ועוד מגדלים ופסלים רבים ברובע.
מגדל מנהטן, מגדל מירואר, בריכת טאקי, מגדל רוסל הכסט, מרכז קניות קטרה טאן ענקי.
מומלץ כדי להקיף את הרובע לנסוע ברכבת הקרוניות המקומית אשר מקיפה את הרובע את האתרים המרכזיים שבו, כי אחרת אין שום סיכוי לראות את חלקם אפילו.