סלון דה פרובנס Salon de Provance

העיירה נמצאת על כביש &N בין אקס אם פרובנס (מרחק 50 ק"מ) לאביניון (מרחק דומה) באמצע הדרך.


הייתה עירו של נוסטרדמוס, על גבעה מבוצרת הוקם המבצר-ארמון Château de l'Empéri. כיום היא עיר של ממש, מרכז תעשיית זיתים מאז המאה ה—15, ולא רק זאת אלא יש בה בית ספר גבוה של חיל האוויר הצרפתי (ולכן הרבה טייסים מסתובבים ברחובות...).
האטרקציה המרכזית של העיר היא המזרקה (המזרקה של הטחב) Fontaine Moussue בכיכר Crousillat, ממש ליד אטרקציה נוספת שער השעון Porte de l'Horloge העומד באמצע הרחוב. המזרקה נבנתה במאה ה-18, מפורסמת מאד בגלל הטחב המכסה את רובה, היא ניצבת בשדרת עצים, ליד חלק מהם כתובות מתי ניטע העץ ולכבוד איזה אירוע.
קל מאד לטייל בעיר, גם אם לא נכנסים ללשכת התיירות לקחת מפה, כל העיר משורטטת בקווים על המדרכות, מסלולי הליכה בעקבות נוסטרדמוס ותיירותיים אחרים, רק להישאר על הקווים ומגיעים לכל פינה תיירותית אפשרית.
אפשר לבקר במוזיאון דמויות השעווה של ג'רבין, אחיו של המוזיאון מפאריז, מוזיאון נוסטרדמוס כמובן.
נוסטרדאמוס היה בן למשפחה יהודית מומרת, למד רפואה בבית הספר הגבוה במונפלייה, וטיפל ברבים מקורבנות המגיפה השחורה בפרובנס. הוא התחתן עם אישה בת העיר, והגיע להתגורר בעירה. כאן הוא למד אסטרולוגיה, פירסם מאמרים קוסמיים שונים העוסקים בעתידנות. הוא קבור בכנסייה Eglise St-Laurent, הממוקמת בכוון צפון ממרכז העיר.