אלבי Albi

עיר נוספת בצבע ורוד,בה מתגוררים 70.00תושבים, על קו הרקיע של העיר ארמון ברבי וקתדראלת סנט ססיל העצומה, שתיהן נשקפות אל מימי הנהר טארן הסובב אותן.
העיר אלבי מוכרת וידועה בהיסטוריה בשל היותה אחת הערים המובילות של "הכפירה הקתרית", במאות ה12-14. הקתרים היו נוצרים שהתנגדו לשלטון הכנסייה הקתולית, הם התפתחו וצמחו בדרומה של צרפת, לא מעט בהשפעה ספרדית שהייתה השכנה והכובשת לתקופות. הקתרים חוסלו באכזריות נוראית במסעות צלב ,בתקופת האינקוויזיציה.
העיר אלבי הייתה מאד מזוהה עם הקתרים, לא פלא שהכנסייה שלה וארמון ברבי ,נבנו כמבצרים חשוכים למטרות הגנה.
אם תגיעו לעיר בסוף יוני או תחילת יולי, יתכן ונוכל לחזות בפסטיבל התיאטרון השנתי.
אתרים שלא כדאי לפספס בעיר

קתדרלת סנט ססיל -Catherdrale ste cecile
פתוח :10-12, 14-17.30
כניסה חינם,
נבנתה במאה ה13 כמצודה, לקח מאתיים שנה לבנות אותה ,החל מ1282 כאשר העבודה על משכן הבישופים בארמון ברבי כבר נגמרה כמעט. החזות החיצונית סגפנית כמעט, פנים הקתדראלה עשיר ומקושט בצורה יוצאת דופן,כל גומחה וקפלה מקושטת, אין פיסת קיר ריקה.

ארמון ברבי-Palais de berbie
במהלך ימי הביניים, המתיישבים של צרפת בנו מספר מצודות לאורך כל המחוז. מעט אם בכלל מרשימות כמו הארמון של אלבי. הארמון נבנה במאה ה13, במקביל לארמון האפיפיורים באביניון(פרובנס) אלו המבצרים המשוחזרים הכי טוב בצרפת. החומות בעובי 4 מטר, מגדל מעגלי, צינוק מפחיד, וחצר פנימית מוגנת.
הארמון נמצא מוזיאון טולוז לוטרק הידוע.
טולוז לוטרק חי במאה 19.הוא נולד למשפחת אצולה מקומית. שתי תאונות ריסקו את רגלו בהיותו ילד, הוא נשאר נמוך ונכה.הוא עבר להתגורר בפריז ושם התפתח בציור
הוא הפך , לצייר מועדוני הלילה ושתיין כרוני.
הוא זה המציא את הגרפיקה ואת הכרזה הפרסומית (מולן רוז'). נפל לאלכוהול, אושפז לגמילות, בי"ח לחולי רוח, ולאחר שיחררו, בסופו של דבר מת משתייה, בגיל 37.
חובה לבקר- אלף מיצירותיו.