סנט מאלו St Malo


סנט מאלו על גדות תעלת לה מנש, ממוקמת על שפכו של נהר הראנס . בעצם היא אי מחובר לחוף על ידי לשון אדמה צרה.


סנט מאלו קרויה על שם מאלו, נזיר וולשי שחי בברטאן במאה ה-6. מספרים כי הוא שט בין הארצות הצפוניות הקרות משך שבע שנים, בחיפוש אחר גן העדן. הוא נחת בחופי ברטאן בעיר שנקראת כיום St Servan הוא הפך להיות הבישוף הראשי. האזור התמלא בפליטים מהנורמנים במאה ה-8. הבישופות הועברה לסן מאלו ב1144 שם נותרה עד 1790. במלחמת מאה השנים, העיר שהתנגדה לדוכסות של ברטאן ששלטה בה, תמכה במלך צרפת, שרל השישי, ובמשך 21 שנה היא השתייכה לצרפת, ובתקופה זו גם נבנה בה הנמל. תושבי העיר היו ידועים כפיראטים ושודדי ים, כאשר הלקוחות החביבים עליהם היו האנגלים. שרידי המבצר אף הם מתקופה זו. כאשר הדוכס של ברטאן החל לתמוך במלך צרפת נגד האנגלים, האחרון נתן את העיר במתנה בחזרה לדוכסות ברטאן השנואה כל כך על תושבי סן מאלו. במאה ה17-18 העיר התפתחה בעיקר כלכלית. במלחמת העולם השנייה הגרמנים השתלטו על העיר, ביצרו אותה והלחימה בה הייתה קשה והרסה את מרביתה.


העיר מלאה היסטוריה, כל פינה וקרן רחוב מכילים ספור משלהם. אפילו לשוטט על החומות, מאפשר למבקר לדמיין את הקרבות שהתנהלו כאן. גם המוזיאונים מכילים פיסה משמעותית של היסטוריה מקומית.
עיר מקסימה שהים בצידה האחד וחומות העיר העתיקה מצידה השני. אם מגיעים עם רכב, יש להחנותו בחוץ ליד הגראנד פורט (השער הגדול) ממש ליד הארמון. מעבר ל"שאטו", החומות, הקתדראלה, אסור לפספס את האקווריום בשולי העיר.

בתי מלון ועוד קצת בתי מלון בסנט מאלו
הקזינו של סאן מאלו

מידע נוסף תוכלו למצוא בספר "צרפת זה לא רק פריז"