קווימפר Quimper


העיר נחשבת כבירתה התרבותית של ברטאן, נקראת "עיר של אמנות והיסטוריה". ואכן מלאה אוצרות. המוצר הייחודי של העיר היא קרמיקה מיוחדת לבנה מצופה עופרת (פאיאנס). האגדה העתיקה מספרת על המלך גראדלון, המספרת על המלך של יז, עיר מסתורית שנבלעה בים. פסלו של המלך עד היום רוכב על סוסו משקיף על העיר ממרום הקתדראלה.
טיילו ברחובות הצרים, לאורך החומות העתיקות של העיר מימי הביניים. התלהבו מהקתדראלה של סנט קורטיין. לכו לגדותיו של נהר אודט וגלו את הגשר המקסים מהמאה ה19. הריחו את השווקים הישנים של העיר. בקרו בשוק המקורה העתיק, חנויות הקרמיקה והתחרה המקומיות. האגדות מספרות על הבישוף הראשון של העיר, קורנטין, שהגיע מבריטניה עם הברטונים חצו את התעלה מתי שהוא בין המאה הרביעית לשביעית. הבישוף נהג לאכול דגים חיים, משך כל ימיו ולא נגע בבשר או אוכל מבושל. הוא הוכתר כבישוף על ידי המלך גארדלון, שאת חייו הוא הציל מאוחר יותר כאשר עירו, יז, נשטפה במי הים. עוד אגדה מספרת שהעיר הייתה מוקפת חומה ושערים שהגנו עליה מהאויבים, שרק לו אישית ולביתו היקרה היו את המפתחות שלהם. הבישוף חשד שהבת זוממת רעה נגד אביה, וכאשר היא אמרה לאביה שנעלה את העיר, בעצם השאירה את השערים פתוחים וככה מי הנהר יכלו לשטוף את העיר. הבישוף שזיהה את כוונותיה הזדוניות, הגיע לעיר .כאשר יז טבעה כולה במים, המלך השליך את בתו הסוררת אל הים והציל את עצמו בעזרת הבישוף. יחד הלכו לייסד עיר חדשה יבשה יותר-את העיר קווימפר.


בראשית ימי הביניים קווימפר הפכה לעיר הבירה באזור קורנוויל (דוכסות של ימי הביניים). במאה השתיים עשרה העיר בנתה את חומותיה וביצוריה. העיר כנראה לא הייתה בעלת חשיבות צבאית, שכן מרבית מבניה נותרו כמו שהיו בימי הביניים, ללא הרס רב ממלחמות. הרובע העתיק של העיר, בנוי על גדותיהם של שני נהרות.
בביקור בעיר- אפשר לראות את הקתדרלה של סן קורנטין ואת המוזיאון לאמנויות יפות, אבל כדאי בעיקר להסתובב ברחובות, לנשום את האווירה הברטונית הטיפוסית, להציץ בייצור הפורצלן אולי במוזיאון פאיאנס ולעלות על גשר מקס ג'קוב.
ואם אתם במחצית שנייה של חודש יולי- הרווח כולו כולו שלכם:


פסטיבל קורנוויל Festival Cornouaille
במחצית השנייה של חודש יולי, מתחיל בדיוק ביום ראשון הרביעי של החודש, מתקיימת החגיגה של קורנוויל, החגיגה העממית הגדולה ביותר בברטאן. החלו במסורת ב1923 ומאז כל שנה גודל מספר המשתתפים. כאן מתקיימים מצעדים בתלבושות עממיות, תזמורות מקומיות וזרות, קונצרטים ברחוב, והתושבים לובשים את התלבושות הברטוניות המקוריות. זוהי בהחלט חוויה מיוחדת להשתתף בפסטיבל זה. אם אתם מזדמנים לעיר בתקופה זו, הבטיחו לעצמכם מקום לינה מראש(!).

בתי מלון בקווימפר

בתי מלון בקווימפר והסביבה
 
מידע נוסף תוכלו למצוא בספר "צרפת זה לא רק פריז"