לונדון כן מחכה לי
בלונדון אפשר לבלות חודש עם ילדים, ולא לגמור לראות ולהראות כל מה שניתן ואפשר, בורר שלא אוכל להציג את הכל, אלא רק את האטרקציות המקובלות והמרכזיות של העיר התוססת הזו.
קודם כל בענייני העיר עצמה- חלק גדול מאתרי התיירות, הולמים ביקור של ילדים (כמו מבוגרים)הציצו באתר – מרבית האתרים הקלאסיים מתאימים לילדים, בין אם זה לראות את חלופי משמר המלכה הססגוני בארמון בקינגהם, או להציץ בפינת הנואמים בהייד פארק,
להכיר את ביג בן, ולבדוק את מסתרי קובנט גארדן.

פעילות ערב
אפשר לטייל לאורך התמזה, מומלץ ללכת להצגת תיאטרון אחת לפחות. קשה ולא תמיד מותר להיכנס עם ילדים לפאב, אבל אם הם מעל גיל 14- שווה לנסות בשביל החוויה. אפשר לצאת לאחד מסיורי הלילה של חברות שונות העורכות סיורים קצת מפחידים (בעקבות ג'ק המרטש, או נבכי לונדון של הרוחות ועוד), אפשר לבלות במגה סנטר בפיקדילי סירקוס הפתוח עד אחרי חצות, או מוזיאון ריפלי המצוי בפיקדילי סירקוס גם הוא.

רוצים קצת טבע וגנים- בקרו באחד הגנים המקסימים בין אם אלו גני קנסינגטון עם גן השעשועים של דיאנה או ריגנ'טס פארק הסמוך לגן החיות , או הולנד פארק הקטן יחסית
אפשר לצאת מהעיר לסביבה הקרובה לפארק גריניץ' או לקיו גארדן.
עם צעירים לא מדלגים על גן החיות של לונדון, הנמצא בריג'נט פארק, פרט למה שיש בכל גן חיות מקובל, וכאן אלפי סוגים של חיות וחלקם גם נדירים למדי,ישנו מרכז הגילויים בו יש הפעלה ( גם עם מחשבים) כל ההתנסויות קשורות כמובן לבעלי החיים השונים.

מוזיאונים לילדים:
מוזיאון דיקנס
ברחוב Doughty 48 נמצא מוזיאון דיקנס (בלומסברי),כאן התגורר דיקנס, וביתו הפך למוזיאון. לשוטט בין החדרים והתצוגה ולהיזכר באוליבר טוויסט או נל הקטנה. מדהים לראות איך החדרים משומרים כמו שהיו בתקופה הויקטוריאנית.
המוזיאון הבריטי
להיכנס למוזיאון בסופו של היום, יכול להיות מייגע למדי. אבל בראשיתו של יום הטיול, לבקר בחדרים ותצוגות מסוימות בו, חוויה מיוחדת. לראות רק מוצגים ספציפיים, את המומיות המצריות, את המוצגים היוונים, מרשים גם מתבגרים נוהמים.
מוזיאון שרלוק הולמס
כמובן ששרלוק לא היה קיים, מה שלא משנה שאת הבית ברחוב בייקר 22, פרי דימיונו של קונן דויל משמרים כמוזיאון לדמות הספרותית. ישנו שחזור של חדר העבודה של שרלוק, בו פתר חלק ניכר מתעלומות המתח.
מוזיאון מאדם טוסו
מוזיאון הצעצועים והמודלים
נמצא לא רחוק בתחנת פדינגטון(זו ע"ש הדובי הידוע או להיפך).מבוך אמיתי של חדרים קטנטנים,אוסף של צעצועים ובובות מאירופה, כאלו המופעלים בעזרת מנגנונים מכניים ואחרים, מינאטורות של כלי רכב, אווירונים, רכבות. בובות, חיילים למיניהם,ובתי בובות
מוזיאון הילדות בת'נול גרין
למעשה זהו סניף של מוזיאון ויקטוריה ואלברט, כולו צעצועים על גלגוליהם לאורך השנים. בובות, בתי בובות, חיילי בדיל,בובות של תיאטרון בובות, ועוד. לעיתים בעיקר בימי שבת ובקיץ יש פעילות הפעלה לילדים. מתאים מאד למבוגרים נוסטלגיים ולבנות.

מוזיאוני המדע והטבע
מוזיאון לונדון
נמצא ברחוב הוול –חומה 15.
תחנת רכבת קרובה סנט פול או ברביקאן.
המוזיאון משחזר את לונדון לדורותיה-החל מהרומאים,בתי הכלא מהשנים השונות, רחוב ויקטוריה המשוחזר על חנויותיו.
בית הכלא של לונדון-הדאנג'נט
נמצא ממש מתחת לגשר לונדון המפורסם.
הליכה לאורך ההיסטוריה בצד המזוויע שלה,הכל משעווה והתיאור של הסטוריית לונדון בחלקיה הפחות נעימים. בנים מתבגרים" מתים" על זה. ממוקם ממש מתחת לגשר המצודה.
הוקם על ידי עקרת בית לונדונית שבניה התלוננו על היעדר חוויות מקפיאות שיער בהסטוריה של העיר.
לצידו יש עוד מוזיאונים מפחידים יותר ופחות ,אחד מהם הוא "החוויה של הגשר של לונדון" ממש מתחת לגשר.
מוזיאון התנועה הלונדוני
נמצא בקובנט גארדן. רכבות אוטובוסים מוניות, כל מה שטיפוסי ללונדון .ניתן לטפס לתוך המכוניות,, לנקב כרטיסיות נסיעה וכל מה שנראה "כאילו "נוסעים בתחבורה המקומית,כיום וגם בעבר.
מוזיאון הקבינט המלחמתי של בריטניה
מרחק צעדים מכיכר הפרלמנט, מוזיאון הקבינט המלחמתי.הממשלה הבריטית ,וצ'רצ'יל בראשה,ניהלה מכאן מחדרים אלו בדיוק ,את כל מלחמת העולם השנייה ומבצעיה הגדולים. החדרים שומרו בדיוק כמו שהיו בתקופת המלחמה.
מוזיאון המלחמה האימפראלי/ ניסיון המלחמה הבריטי
ממוקם ברחוב טוליי , ליד תחנת גשר לונדון.
המוזיאון מלא במוצגי מלחמה כמו מטוסי קרב ישנים,טילים, פצצות,צוללת גרמנית ועוד.אחד המוצגים המרשימים ביותר הוא שיחזור קרב ממלחמת העולם השנייה, ממש כאילו אמיתי, כולל תאורה ריח של עשן.כמו כן שחזור של הבליץ על לונדון, מדהים באותנטיות שלו.


אוניית הוד מלכותה בלפסט
זוהי משחתת ממלחמת העולם השניה,שנטלה חלק בנחיתה לחופי נורווגיה.ניתן לטפס עליה, לשוטט בין מתקניה ולהרגיש לוחם צי אנגלי לכמה שעות .האי עוגנת קבוע מול מצודת לונדון.
(אוניה אחרת נמצאת בגריניץ')
ועוד ועוד מוזיאונים לכל סוגיהם ומיניהם, משחזורי בתים עתיקים, לבתי משוררים וסופרים, למוזיאונים מלחמתיים, ומוזיאונים מלכותיים(כמו בית משמר המלכה), מוזיאון של תה (בטוואר היל)ומוזיאון של שעונים (בסיטי)שלא לדבר על כל מוזיאוני האמנות שלא טרחתי בכלל לציין אותם עבור ילדים- הגלריה הבריטית, הגלריה לדיוקנות, מוזיאון ויקטוריה ואלברט ועוד אוספים וגלריות רבים

העין של לונדון
קשה לקרוא לכך נסיעה, למרות שהאתר שייך לחברת התעופה הבריטית


נסיעה ברכבת התחתית של לונדון
קנו לעצמכם כרטיס לרכבת התחתית, שוטטו במנהרות וסעו מנקודה לנקודה. תתפלאו כמה ילדים מתלהבים מהנסיעה הזו,שימו לב לקריאות של הכרוז " שים לב למדרגה",ולעיתים תזכו בהופעת חינם של נגן מקומי תמורת פרוטות.
נסיעה באוטובוס קומתיים
שבו בקומה העליונה והשקיפו על לונדון מנקודת מבט אחרת. עצם הנסיעה בקומה השניה מהווה חוויה ייחודית.
שיט
ניתן לשוט בכמה אופנים, הן ללונדון וממנה לאזורים הסמוכים , כמו קיו גארדן, וריצ'מונד ,או גריניץ' (לפחות לכיוון אחד, את השני חובה לעבור מתחת לתמזה –עוד חוויה תעבורתית ).
שיט תעלות- באזור וונציה הקטנה , שלכן נקראת ככה. מסלולי השיט הם בני שעה או שעה וחצי. ישנו גם אוטובוס מים, העוצר בגן החיות של לונדון ומחיר הנסיעה מוזל. למי שזה יעדו, בהחלט השיט עד לגן החיות ממצה את החוויה. לילדים גדולים יותר או מבוגרים, השיט מתחיל מוונציה הקטנה דרך מדיה וויל לקאמדן לוק או בכיוון ההפוך כמובן.
ליד תחנת הרכבת קינג'ס קרוס נמצא מוזיאון התעלות המשחזר את התנועה בתעלות לונדון בעבר, והנעת הספינות הקטנות באמצעות סוסים.
מתלבטים? לא יודעים מה להחליט? מה מתאים לגילאי הילדים, לעיתוי הביקור שלכם? מה חדש בעיר? איפה אוכלים עם ילדים? האם יש משחקיות מקורות?
צריכים ייעוץ?