כנסיית ווסטמיסטר אביי
זוהי כנסיית ההכתרה של כל מלכי אנגליה. הראשון שחנך אותה היה וילאם הכובש ,והאחרונה אליזבט ב1953.בכנסיה זו גם הייתה הלוויה של הנסיכה דיאנה. כנסיה עשירה מאד בעושר הארכיטקטוני כמו גם באוצרות בתוכה.
בהתחלה הכנסייה הייתה בכלל קפלה נשכחת ולא נודעת עד שאדוארד המוודה החליט לבנות לעצמו מקום קבורה(1065) ואכן היא החלה להיבנות בסגנון נורמני. בימי הביכים שונה הסגנון לגותי מפואר, הבניה נמשכה כ300 שנה.שתי החזיתות המערבית והצפונית הן תוספת מאוחרת מהמאה ה18-19.
הכנסייה הייתה בעלת מעמד מיוחד כי הצליינים נהרו לכאן, לפקוד את קברו של אדוארד המוודה, ובמנזר הסמוך גרו כ - 50 נזירים שגורשו רק במאה ה - 16 ברפורמציה.
למרות שהכנסיה הפסיקה להיות מוקד של עליה לרגל, נשמר מעמדה הדתי והמלכותי, והיא הפכה להיות כנסיית ההכתרה והקבורה של רבים ממלכי אנגליה.

בכנסיה קפלות רבות מפוארות(יוחנן המטביל, סנט פול ועוד) המרשימה מכולן לדעתי היא של המלך הנרי השביעי בסגנון גותי מובהק.אחרת שמושכת את תשומת הלב היא קפלת אדוארד המאמין העתיקה בה ניתן לראות את שרידי הפסיפס המקורי.הכנסייה משמשת בעצם כבית קברות מכובד לגדולי המלוכה הבריטית, למשוררים ועוד . ניתן לזהות שמות מוכרים מההיסטוריה והתרבות.