כיכר טרפלגר

הכיכר המפורסמת ביותר בלונדון. נבנתה במאה ה-19 על ידי אדריכל ידוע, נאש. נקראת ע"ש הקרב בו האדמירל הבריטי נלסון, הביס את צי נפוליאון ואת הארמדה הספרדית הכיכר מהווה בעצם הנצחה של גדולת האימפריה הבריטית בימיה הטובים.
במרכז הכיכר רואים עמוד ענק העשוי גרניט עליו לוחות עשויים ברונזה המתארים את הקרבות .נבנה ב 1843 גובהו 44 מטר.
כמה מילים על האדמירל נלסון שהיה איש צבא נמוך כמו רבים ממצביאי האומות הידועים. האגדה על מותו מספרת כי המלחים רצו להשליך את גופתו לים כמו שמקובל ללוחמי ים,אבל היו אחרים שחשבו שכדאי להחזירו ללונדון, אבל איך מחזירים גופה בלי שתרקב?-הכניסו אותו לחבית של משקה חריף וזה תמיד יש על האוניות, וככה הוא הגיע ללונדון, מת שתוי ומשומר.
הכיכר משמשת כיום במקום מפגש, כמקום להפגנות , והמון יונים מחכות לפירורים עד עצם היום הזה.
מה תוכלו לראות בכיכר וסביבתה
פסל המלך צ'ארלס הראשון לא רחוק, בלב הצומת קצת יותר למטה מהכיכר אנחנו רואים את פסלו של המלך צ'רלס הראשון על סוסו .העובדה המצמררת היא שהפסל עומד בדיוק בנקודה בה ערפו את ראשו של האומלל. הפסל הוכן כמובן עדו בימי חייו,אבל כל תקופת קרמוול,הפסל לא העיז להראות את הפסל בכלל, עם חילופי השלטון וחזרת המלוכה,הפסל הוצב בכיכר.

סביב הכיכר נמצאים בית קנדה ובית דרום אפריקה (ששידור הטלויזיה של נאומי של נלסון מנדלה בדיוק ממרפסת בניין זה היה מרגש ביותר) ולפתח שער האדמירלות המוביל למול. שער האדמירלות הוא עוד אנדרטה לגדולת האימפריה, היא נקראת של שם בניני האדמירלות הנמצאים בצידה המערבי של הכיכר. דרך קשת האדמירלות ניתן להכנס לשדרות המול –בגוון אדמדם, בקצהו של המול נמצא ארמון בקינגהם,. המול בעצם הוא רחוב הקרוי על שם משחק כדור שנהג הנסיך צ'רלס השני לשחק, השדרה כולה גודרה ונסללה עבור הנסיך הקטן. כיום משמשת לתהלוכות.

סנט מרטין אין דה פילדס.
כנסיה שנבנתה במאה ה - 16 על אתר שבו היו שתי כנסיות קודמות, היא בסגנון בארוק, הכנסיה ידועה גם בהיותה מקלט לחסרי בית, וגם מקום הכינוס של התזמורת הקאמרית של לונדון. האקוסטיקה מצויינת. זוהי הכנסיה הראשונה בה היה שידור רדיו של תפילה.

הגלריה הלאומית
מכילה אלפי תמונות וחפצים מהמאה ה13 ועד היום.מחולקת ל4 אגפים וקלה להתמצאות. אגף בינסבורי- יצירות אמנות מהמאה ה13-16. כולל את תקופת הראנסנס המוקדם. רוב הציורים הם איטלקים (רפאל, ליאונרדו וכו').
האגף המערבי- יצירות מהמא ה16 ,שוב כמובן איטלקים,אבל גם ציירי מדינות השפלה כמו ברוייגל, וגם הולביין האנגלי.הרבה ציורים על נושאי דת.
האגף הצפוני- ציורים מהמאה ה17. כל העמים. במיוחד בולט האוסף ההולנדי, וורמיר, רמברנדט ועוד. הרבה ציורי טבע ונוף
האגף המזרחי- מהמאה ה18 ועד היום. בולטים הצרפתים. מנה, דגה, רנואר ואחרים.