קתדרלת סנט פול
הפעם הראשונה שראיתי את הכנסיה בתמונה היה בסרט "מרי פופינס" והמטריה המעופפת מעל גג הכנסיה הרשימה אותי למדי.בנתיים ראיתי עוד כמה כנסיות בעולם, וזו עדיין מרשימה ביותר.
כבר בראשית ימי הבינים עמדה במקום כנסיה מעץ, אשר נשרפה במאה ה11. הנורמנים בנו במקומה כנסיית אבן, אשר מהווה את הבסיס לקתדרלה הנוכחית לאחר הרחבות ושיפוצים. המגדל שלה היה המגדל הגבוה ביותר שנבנה לכנסיה אי פעם, אך הוא היה גבוה כל כך ונשרף ממכת ברק.הכנסיה עומדת על גבעה ובעת בנייתה הייתה גבוהה מעל לונדון.הקתדרלה נבנתה כמובן לאחר השריפה הגדולה ב - 1666, על ידי האדריכל רן. כמו אתרים רבים אחרים בלונדון.
כהוקרה לכך הוא נקבר בקריפטה,שזהו החלק מתחת לכנסיה, וכמו כן נלסון ווולינגטון קבורים כאן. כיפת הכנסיה היא אחת היפות באירופה, אם לא היפה שבהן. בימי מלחמת העולם השניה, כאשר כל לונדון הופצצה קשה על ידי הגרמנים, תקופה הנקראת "הבליץ" ובעיקר אזור הסיטי, בו אנו נמצאים והנמל, דווקא הכנסיה, הגבוהה מהכל, עמדה על כנה. ותמונתה של לונדון בלהבות, כאשר רק כיפת סנט פול מבהיקה בלבן מעל הלהבות ללא פגע היוותה סמל לעמידתה האיתנה של בריטניה במלחמה.
הכנסיה היא השניה בגודלה באירופה כולה, אחרי סנט פטרוס, בוותיקן.ההפרש בניהם הוא 6 מטר לטובת הוותקין. החוויה המרהיבה בקתדרלה היא הטיפוס לגלרית הלחישות, אותה לא נעשה היום, אך כולם מוזמנים בזמנם החופשי. בגלריה ניתן ללחוש מצידה האחד ולשמוע את הלחישה מצידה השני.