רחוב אוקספורד

רחוב הקניות של לונדון וגם הרחובות סביבו,הם אטרקציה תיירותית ,האנגלים ממעטים לקנות כאן. להלן מסלול הסוקר את החנויות המרכזיות כאשר התחלתו הוא במרבל ארץ'-
החנות הראשונה שאי אפשר לפספס - מרכס&ספנסר - אחת הרשתות המוכרות בלונדון ובעולם.
בבית מספר 400 מהצד השני של הרחוב - חנות סלפרידג'ס - זוהי חנות שהוקמה ב - 1908, מאד בולטת ברחוב לפחות מבחינת הארכיטקטורה שלה, עמודים יוניים ענקים בחזיתה, לעבר עליית גג ם מעקה, הכניסה מוגנת באפריון והתצוגה בחלונות הראווה מיוחדת. לא לקנות רק לראות יקרה עד מאד. כאן במרתפים, במלחמת העולם השניה, הייתה מערכת עירבול קולות כדי שקווי הטלפון בין נשיאי ארה"ב ובריטניה ישארו סמויים.
אם ניזהר כשנחצה את הכביש, לשים לב להסתכל ימינה... התנועה האנגלית ההפוכה הזו. אנו רואים חנות סופר מרקט בעצם ענק הנקראת טסקו מטרו- זוהי רשת בכל אנגליה, אם אתם אוהבים לבקר בחנויות מכולת, או מוצרי אמבטיה כאן בקומה התחתונה, במחירים טובים (אני אישית אוהבת את הרשת)
אח"כ אפשר שוב לחצות את הרחוב ושוב בזהירות ולחנות - מוצרי אמבט.
נמשך על רחוב אוקספורד עד שהוא מצטלב עם רחוב ריג'נט או הצעה לחילופין (עם יותר רגליים נדרשות או תאוות קניות). לפנות לרחוב סאות מולטון, כאן יש המון רוכלים, ואפשר לקנות מזכרות כמה שרוצים.
מייד נגיע לרחוב בונד החדש, ושם רשתות שלמות: הלקיון דייס כלי אמייל למי שאוהב .הולכים לאורך ניו בונד סט. ואולד בונד סט. מציעה להקדיש דקה של חשיבה לפורטנום אנד מיסון הנמצאת קרוב כבר לכיכר פיקדילי, ברחוב קטן ג'רמין. משם אני ממליצה לעבור דרך בורלינגטון ארקייד, שהוא לטעמי רחוב הקניות המקורה היפה ביותר בלונדון, הוא נבנה ב1819, (כן מזמן). והאווירה בו נותרה לגמרי בריטית. זהו רחוב שאסור לשרוק בו או לשיר, על פי החוקים המקומיים. המעבר נשמר על ידי שני זקיפים במדים רשמיים.
מכאן לאורך רחוב ריג'נט, שרק להסתכל על בתיו היפים, אפשר להשאר שבוע, וגם להציץ בחנויות, כלבו דיקנס, ג'ון אנד ליברטי המיושנת , חנות הצעצועים האמליס,(זהירות עם ילדים-לא יודעים כמה מוציאים כאן על "צעצועים קטנים") שימו לב גם לקפה רואייל שבדרך, שהיום הוא מסעדה מכובדת, המסעדה מקושטת באות N כהוקרה לנפוליון השלישי, ששלט בצרפת, ( מייסדיה היו מהגרים מבורגנדי בצרפת), ולחזור לרחוב אוקספורד ובחזרה לכוון המרבל ארץ'.

אני יודעת כמה קל להיסחף בקניות. אין חובה לבקר בכל החנויות – הצעתי רק אפשרויות.