מצודת לונדון

לאחר כיבוש אנגליה על ידי הנורמנים, ב - 1066 החליט וילאם הכובש, להשתקע בלונדון, הוא רצה להקים מערך הגנה מפני ההתקוממות האפשרית של תושבי לונדון , וגם מפני פלישת אויב מן הנהר. המתחם כלל שני מגדלים, מעץ, במקום שבו נשקה המצודה הרומאית לנהר, ב - 1078 החליט וילאם להקים במקום מגדל העץ, מגדל אבן. ביצור המצודה נמשך לאורך שנים, כאשר הבולטים שבהם הוא ריצ'רד לב הארי, הנרי השלישי, ואדוארד ה - 3, הם הוסיפו מגדלים, בנו תעלת מים.
בימי הבינים למעשה נהרס הארמון, אבל אך הטאוור והחומות נשארו ושימשו למטרות שונות. כיום יש בטאוור אוסף כלי נשק, אוצר המלכה, שטח המיתחם כולו 72 דונם.

עד למאה ה - 19 שימש הטאוור כבית כלא, ובו נכלאו לא מעט אנשים מפורסמים, כאן גם נטבחו חלקם, אן בולין וקתרין הואורד שהיו נשותיו של הנרי השמיני, ורוחן עוד מרחפת בטוואר, כאן חוסל הנרי השישי, בניו של אדוארד השביעי שהיו עדיין ילדים, מקום ההוצאה להורג, היה לפי סטטוס, ההמון על הגבעה בחוץ לעיני כל, אחרים על המדשאה הפנימית ואילו המיוחסים בתוך המצודה.
בטוואר גרים שמונה עורבים אף אחד לא זוכר ממתי הם גרים כאן, אבל כאשר אחד מת מביאים חדש, האמונה אומרת כי ביום שהעורבים יעזבו את הטאוור תפסק המלוכה בבריטניה. ישנו שומר מיוחד שכל תפקידו לטפל בעורבים. הם קצוצי כנף שלא יעופו כמובן, בחצר ישנן כמה מצבות לעורבים שמתו כאן.

ביף איטרס- שומרי המצודה עם תלבושתם המיוחדת , אחת הגירסאות היא שהם אוכלי בשר – כלומר הם זכו לקבל בשר כמזון, תשלום, כדי להיות נאמנם למלך, ואילו גרסה אחרת טוענת שהם היו טועמי המזון של המלך.

טקס המפתחות - טקס נעילת השערים מתנהל כל ערב מאז הנרי ה - 3. ולהלן הטקס: בשעה 21:50 מתייצב משמר של ארבעה שומרים עם הכובעים הגבוהים מהפרווה, באותה שעה יוצא השומר הראשי מהמגדל בידו מפתחות המצודה ועששית. הוא מחוייב לאמר את הסיסמה היומית, ואחרי השעה 22:00 אין שום אפשרות להיכנס למגדל, ואז מתחיל הטקס התאטרלי - של מסירת המפתחות, חצוצרה מבשרת את סופו של הטקס.