ארמון בקינגהם
המלכים של אנגליה מאד אהבו ארמונות, כל אחד בנה לעצמו ארמון חדש לגמרי, אפילו בלונדון עצמה אפשר לראות כמה ארמונות. בהתחלה הביתה היה שייך לאדון בקינגהם, ב-1703 האדריכל של המלך ג'ורג' הרביעי, ג'ון נאש, שאולי היה קצת מחוסר עבודה שיכנע אותו לבנות במקום הבית היפה, ארמון של ממש. המלכה ויקטוריה שיפצה עוד קצת..ויש ארמון לתפארת. ניתן לערוך ביקורים בימים ובשעות שהמלכה מרשה, וזה רק באוגוסט ספטמבר כל שנה,בשעות המקובלות ובתשלום כמובן.
כיום המלכה גרה בארמון במשך ימי השבוע ובסופי השבוע היא גרה בוינדזור.
כשמביטים אל הארמון מבחוץ אני, אישית, לא מוצאת מבנה מיוחד להתלהבות ממנו. בפנים-זהו ארמון כמו אחרים, אולמות, גלריות, תמונות של ציירים ידועי שם
מה שכן מרתק הוא לראות את שומרי משמר המלכה, עומדים בלי לזוז, משך שעות. בעבר הם עמדו מחוץ לגדר, אבל הוכנסו פנימה, אולי בגלל גדודי התיירים שכל אחד רק רצה קצת לדגדג ולהציק להם. כיום אפשר לראות אותם ולא לגעת, כמו נרות חנוכה.
טקס חלופי המשמרות מתחיל כל בוקר מארמון סיינט ג'יימס וכאן מתחלפים המשמר היוצא והנכנס, כל בוקר בשעה 11.30. תופים, תרגילי סדר ושומרי המלכה עם כובעי פרווה משונים על ראשם. לכל קבוצת משמר יש סימנים וסמלים משלה, לוולשים למשל ציצית של נוצות ירוקה, לאירים כחולה ויש גם משמעות לכפתורי החולצה.