תחבורה

תעופה

לונדון היא אחת הערים שאליה יוצאות כמה טיסות ביום. יש 5 שדות תעופה בלונדון, וכל אתר אחר ברחבי בריטניה מחייב נחיתה בלונדון והחלפת מטוס, למעט אירלנד שיש טיסות שיירות לדבלין. אם מישהו רוצה להגיע לאדינבורו,או גלזגו, חייב לנחות בלונדון ומשם או לקחת טיסה פנימית או אמצעי תחבורה יבשתי אחר.

שדות התעופה המשרתים את הנכנסים מישראל הם:

היתרו-בו יש 4 טרמינלים,

גאטוויק-מודרני יותר, קצת רחוק מהעיר ומשרת בעיקר טיסות שכר.

סטנסטאד-שדה תעופה חדש יחסית לטיסות מישראל. משרת טיסות זולות.

 גאטוויק נמצא 50 ק"מ דרומית ללונדון.

אתר מידע לגבי שדה התעופה טיסות וכו'

 ישנו קו רכבת ללונדון, גטוויק אקספרס המיגע לתחנת ויקטוריה הנסיעה נמשכת כחצי שעה. הקו מופעל מ05.00 עד 23.30 .מתחנת ויקטוריה לשדה התעופה במקביל בשעות.

רכבת נוסעת כל 15 דקות.

אתר המידע לגבי הרכבת

אפשרות שכירת רכב בגטוויק

 קו רכבת נוסף הוא "תמז לינק" איתו אפשר להגיע לתחנת קינגס קרוס,ועוד תחנות.

קו אוטובוס המחבר את שדה התעופה לויקטוריה-נטיונל אקספרס, אבל פרק הזמן של הנסיעה הוא כשעה ו10 דקות. פועל במקביל לקו הרכבת ואיטי בהרבה.

מונית מגאטוויק –לתחנת ויקטוריה , הנסיעה תיקח כשעה וחצי. והמחיר יקר!! מעל 60 ליש"ט.

 היתרו זהו הגדול ביותר והמפורסם ביותר באנגליה.

אתר מידע על שדה התעופה

 יש כמה טרמינלים. ניתן להגיע ממנו ללונדון.אין קו רכבת!!!

אוטובוס – קו 1Aמגיע לויקטוריה מ6.30-20.30.תדירות כל חצי שעה לערך.

               קו 2A מגיע לתחנת יוסטון , ראסל, ופדינגטון תדירות כל 20 דקות מ5.30-21.10.רכבת תחתית- פועלת מ05.00 עד 23.45 לכיכר פיקדילי, נסיעה נמשכת 40-50 דקות. זוהי אינה רכבת ישירה היתרו-פיקדילי אלא רכבת תחתית "רגילה" בה ניתן להגיע ליעדים אלו.

אתר המידע לגבי הרכבת התחתית המגיעה להיתרו

סטאנסטד

שדה תעופה שנמצא בשנים האחרונות בשימוש לטיסות שכר לישראל וממנה. להלן אתר מידע על השדה

רכבת-לליברפול סט. משעה 0500 עד 0100 כל חצי שעה נסיעה של 40 דקות לערך.

אתר המידע

 אוטובוסים –תחבורה לא נוחה .

מוניות מסטאנסטאד ללונדון יקרות יחסית, שכן שדה התעופה נחשב "מחוץ לעיר" ומחיר המונית בהתאם. יחד עם זאת נהגי המוניות מקצועיים וידועים לעקוף את הפקקים שבדרך.

 מעבורת רחפת ומנהרה

 מאירופה ניתן לחצות את תעלת לאמנש ברחפת בשיט שנמשך כ40 דקות, בד"כ מקאלה או בולון. ישנה אפשרות במעברות משרבור לסאוטהמפטון –שש שעות. או מדייפ לניו האבן- כארבע שעות, או מקאלה לדובר-שעה וארבעים.מבלגיה לדובר ניתן גם להגיע בנסיעה של 4 שעות.

מנהרת התעלה – ברכבת או עם המכונית ברכבת מיוחדת. יציאה מקאלה לפולקסטון ב35 דקות מתחת לפני המים. אין צורך לרכוש כרטיסים מראש.

מפריז ובריסל ניתן לנסוע ברכבת היורוסטאר ישירות ללונדון תחנת ווטרלו.-מפריז כ3 שעות.

אתר המידע של היורוסטר-ניתן להזמין דרכו כרטיסים ולבדוק לוחות זמנים

עוד אתר עם מידע נוסף לגבי חציית התעלה

מעבורת המדיעה לדובר-  מידע על נמלי דובר וקאלה-שיטות המעבר וכו'(מאד שימושי)

 רכבות בבריטניה

רוב הרכבות בבריטניה יוצאות ומגיעות ללונדון ,חלק מהרכבות נוסעות כ180 קמ"ש ,ואף מהוות תחרות לא רעה לטיסה פנימית . הבעיה המרכזית בנסיעה ברכבות בבריטניה הוא מחיר הנסיעה.בריטניה יקרה בנושא זה במידה ניכרת מול כל מדינה אירופאית אחרת.אבל היתרון הוא האפשרות לרכוש כל מיני וסוגי כרטיסי הנחה,אם בארץ מראש או בבריטניה עצמה.כרטיס לגימלאים וכרטיס לנוער כרטיס זהב וכרטיס כסף ועוד. ילדים מתחת לגיל 5 נוסעים בחינם.ישנם כרטיסים לכמה ימים, לאיזורים מסויימים,ללא הגבלת איזורים וכו. אם אתם מתכננים לנסוע ברכבות יש ללמוד את השיטה וההנחות כדי לחסוך עלויות יקרות.

מידע כללי לגבי רשת הרכבות, קווים, הנחות, הזמנת כרטיסים מראש ועוד. להלן האתר

אם אתם מעוניינים לתכנן את הטיול ברחבי בריטניה ברכבת ניתן למצוא את לוחות הזמנים המדוייקים של הרכבות ולבדוק ספציפית את הרכבת. להלן האתר

ישנן כמה רשתות של רכבות בבריטניה חלקן מקומיות לחלוטין. להלן אחד האתרים 

אוטובוסים בבריטניה

ישנם כמה וכמה רשתות של אוטובוסים, טובים יותר לעיתים מאשר הרשתות של הרכבות לפחות בחלקים מסויימים של המדינה. חובה להבין את השיטה ואת הרשתות המקובלות באיזור כדי להחליט באיזו דרך אתם בוחרים לנסוע. גם כאן ישנם כרטיסי הנחה שונים, כרטיסים למיקבץ ימים ועוד.

אחד האתרים של רשת אוטובוסים לאומית

חברת אוטובוסים נוספת- מידע על מפות, כרטיסים, ומסלולי נסיעה

חברת אוטובוסים נפוצה ביותר בסקוטלנד

 רכב שכור בבריטניה

דבר ראשון אסור לשכוח שכאן נוהגים בצד ימין של הכביש.הסיבה לכך לא ממש ברורה.אחד התיאוריות שאני מאמינה בה,(ואתם יכולים לדחות אותה כמובן על הסף) טוענת כי הולכי הרגל של ימי הביניים השאירו את יד ימין פנויה להחזיק נשק ולכן נעו בצידה השמאלי של הדרך. נפוליאון שהיה שמאלי,שינה את מנהגי נשיאת הנשק בצבא צרפת, וכתוצאה מזה את כיווני התנועה. רוב ארצות אירופה נכבשו בשלב זה או אחר על ידי נפוליאון ולכן שונו גם שם סדרי התנועה. ובבריטניה שלא נכבשה- נשאר צד ימין צד התנועה.ובארה"ב למה בצד שמאל? כי האמריקאים כל כך תיעבו כל מה שמגיע מהמורשת הבריטית. נכון או לא נכון, לא חשוב-מה שחשוב הוא להישמר בכבישים.

בבריטניה חובת חגירת חגורות בטיחות גם במושב האחורי. שלטי המהירות כתובים במייל-וצריך לעבוד עם מחשבון בראש כדי לא לעבור את המהירות המותרת.

רכב שכור

 אתר של נהיגה, רשיונות מהירות וכו.

אתר נוסף של ייעוץ לנהיגה ופריטים חיוניים של מידע

אתר של מחירי הדלק באירופה

להלן אתר של השכרת מכוניות ושימוש בדרכים והכבישים האירופאיים

האתר מכיל מידע חיוני, מיסוי, סוגי מכוניות להשכרה ,חברות השכרה, כבישי אגרה,

מנהרות, ועוד