הנרי השמיני

הנרי השמיני נולד בקנט ב1491 .

התחתן פעם ראשונה ב 1509-  , בן י"ח למצוות, עם אלמנת אחיו, קתרין הבת של מלך אראגון בספרד.מספר ימים אח"כ הכתירו אותו בווסטמינסטר בתור המלך.

קתרין מארגון (Catherine of Aragon)

ב1511 נולד לו יורש העצר, הנסיך הנרי (איזה שמות מקוריים היו להם) אבל כמו תינוקות באותה תקופה, הוא מת כתינוק.אח"כ נולדה להם מרי ,הבת

במאי 1533 הם התגרשו- אחרי שהנרי היה כבר מאוהב קשות בפילגשו אן בולין.

מסקנה אחרי 24 שנות נישואים, אפילו אם את הבת של המלך, אל תבני על זה שהוא יישאר איתך בגלל הכסף של אב'שלך.

מסקנה שנייה- אם את המאהבת של מישהו שמבטיח לך שלוש שנים שרק יגמור את העניינים ברבנות, ואז יתחתן איתך- יש לזה לפעמים סיכוי לא רע.

היות והכנסייה אז התנגדה לגירושים, (בכל זאת אבא של קתרין היה מאכר רציני בעולם הנוצרי) המציא הנרי את הכנסייה האנגליקנית, ספשייל בשביל להתחתן עם אן מבולון.

ב1533 הוא הספיק כבר להינשא לאן, הבת של תומס בולון, שהיה "רק "דוכס מוינצ'סטר.

היו לה שלוש שנים כגברת מלכה עד שב1536 הוא החליט להפריד אותה מראשה.בתה ,אליזבט הייתה לאחר מכן היורשת, ומלכת אנגליה .

באותו החודש הוא כבר התחתן פעם שלישית, עם ג'יין, הבת של סיר סימור.

למזלה הטוב היא נפטרה אחרי לידה קשה ב1537 –שנה אחרי שנישאו.

ג'ין סימור

הוא התמיד בנישואיו ונישא ברביעית ב1540 (חייבת לציין שהפעם הוא לקח חופשת סמסטר ארוכה למדי בין אישה ג לאישה ד). הוא נישא לאן בתו של דוכס קלווס בינואר, אבל תוך חצי שנה הוא דאג לבטל את הנשואים האלו. פטנט ששמור למלכים שלא רוצים להתגרש שוב, כי אח"כ ישמיצו אותו בכל החצרות, וגם לא תמיד בא להם להפריד את המלכה מראשה. אז מבטלים את הנישואין בהוקוס פוקוס.

אן קלווס

אבל הוא לא התייאש ומייד לאחר מכן לא לקח אפילו סייאסטה קצרה והתחתן עם קתרין האוורד שנאלצה גם היא להיות מוצאת להורג ב1542.

קתרין הווארד

בפעם השישית והאחרונה הוא התחתן ב1543 עם קתרין פאאר

היות והוא מת ב1547, הוא לא הספיק להיפטר ממנה או להרוג אותה.

אבל חוץ מנישואים גירושים וקצת רציחות,הוא גם בנה צי מאד רציני של אוניות מודרניות, נלחם בצרפת (לכן יצר את הברית עם ספרד) הוא איחד את וולס ואנגליה וניסה גם לאחד לתוכה את סקוטלנד .הוא חיתן את בנו אדוארד למרי מלכת הסקוטים ,אבל הסקוטים אמרו "חתונה ,ניחא, אבל להתמזג לתוך אנגליה, על גופתנו"

הוא הסתבך קשה עם הכנסייה הקתולית, ויצר את הכנסייה הפרוטסטנטית האנגלית, וכמובן הפך את עצמו גם לראש הכנסייה.
הוא השתלט על יותר מ800 מנזרים באנגליה,גרש את הנזירים, מי שהתנגד ....נאסר והוצא להורג. הוא הלאים את רכוש הכנסייה, שלא היה מועט וככה מימן את חייו ואת גחמותיו.