טירת ווינדזור Windsor

טירת ווינדזור היא בית המגורים המלכותי העתיק ביותר שהשתמר באנגליה. במצודה התגוררו כל מלכי אנגליה.וילאם הכובש החליט לבנות אותה כחלק משורה של מצודות שהקים מסביב ללונדון כדי להגן עליה מפני המקומיים.

כאן המקום לספר שווילאם הכובש היה כובש ,כלומר היה "זר" שהגיע עם צבאו מנורמנדי בצרפת (לשם הגיעו הסבאים שלו בכלל מארצות הצפון ,היו ויקינגים ולכן האזור נורמנדי-הוא מהמילה הגאלית הקדומה נורד-שזה צפון ואנשי הצפון נקראו נורמניים ווילאם היה המלך שלהם שהחליט ב1066 שיש לו זכות לכתר האנגלי,וככה הגיע לכאן וככה בנה שורה של מצודות ברחבי אנגליה בהן הושיב את נאמניו האצילים .

המצודות הוקמו על גבעות כדי שיוכלו להשקיף טוב על סביבתן. הבעיה כאן ליד התמזה שלא היו ממש הרים אז הסתפקו בגבעה היחידה שיש ובנו עליה את המצודה.

טירת ווינדזור היא המגורים המלכותיים הגדולים ביותר באירופה שעדיין מתגוררים בהם(לא ארמון וורסאי שהוא גדול יותר אבל נגמרו לצרפתים המלכים בעריפת ראש קלה מזמן) זהו מקום מושב המלוכה מזה 900 שנה.

המבקרים יכולים לראות את הדירות המלכותיות State Apartments, רשת דירות וחדרים מרשימים במרכז הארמון. בתקופת הקיץ ניתן לראות גם את  Semi State rooms שבו עיצוב פנים וריהוט מרשים מאד, הן מרוהטות ויש בהן לא מעט ציורי ענק של הולביין, וון דייק ורובנס ,שטיחים, פורצלן וכמובן גם שיריונות .במתחם הארמון גם גלריית הציורים, בית הבובות של המלכה מרי, קפלת סנט ג'ורג' המרשימה.

מתקיימים כאן גם חלופי משמרות ,כמעט כמו בלונדון מדי יום מאפריל בשעה 11.00 בדיוק חוץ מיום ראשון כמובן.הם צועדים מ High Street, לכניסה לארמון. אם רוצים לראות ברחוב –הם מגיעים ב10.50 בדיוק.

העיר עצמה מלבבת, אפשר גם לשוט בה, לבקר ברחובותיה ולראות את הבית העקום.