ברגן

ברגן היא העיר השנייה בגודלה בנורווגיה לחוף האוקיינוס ובין 7 הגבעות התוחמות אותה. העיר היא עיר נמל ציורית ,סביב נמל ווגן ,אל הפיורדים או בסביבה הקרובה יותר. בתי העץ שלה הצבועים בצבעי פסטל הפכו לסמל לעיר כולה. העיר נקראת Trebyen-עיר העץ על שם כמות בתי העץ שנשמרו בה. Regnbyen- עיר הגשם כי היא עיר  מאד גשומה מעל 200 ימי גשם בשנה. Fjordbyen-עיר השער  לפיורדים.

מיקומה בין הר לים מאפשר את מירב הפעילויות החל ממסלולי הליכה או סקי ,וכלי בשיט ודיג. ברגן בנוסף לכך היא העיר מספר 1 בעולם במכירת מטריות- הסיבה ברורה. העיר נהרסה לא מעט על ידי שריפות ,הידועה בהן ב1702 שהרסה לא מעט מהעיר כולל אזור הנמל היפה.אחרי השריפה העיר שוחזרה ,הבתים נבנו במרחב יותר גדול זה מזה כדי למנוע התפשטות של השריפות העתידיות. נבנו רחובות gate ,דרכים vei ו כיכרות torg. אבל זה לא עזר וב1916 פשטה שריפה גדולה נוספת וחלקים מברגן העתיקה בעיקר, אבל הפעם רובע Bryggen ניצל בדרך נס .בשריפה זו 3000 איש נותרו חסרי כל ו400 בתים נשרפו כליל .האש פרצה קרוב לשוק הדגים והרסה חלק מהגדה ה"שנייה" של הנמל, זו אחת הסיבות שדווקא במרכז יש בתים חדישים יותר, ואילו בשכונות והשוליים עם בתים עתיקים שנותרו

 Bryggen

רובע מלבב בצדו המזרחי של נמל ווגן, שנבנה ב-1702, אחרי שריפה קשה שפקדה את העיר

השטח של הרובע קטן יחסית ואפשר לטייל בו ברגל. אלו ששרדו  מימי הביניים עשויים מקורות עץ, זכו בהכרת אונסקו כנכס תרבות לשימור. ולא מעט מהם משמשים כמוזיאונים,גלריות אמנים ,מסעדות וחנויות

 התמונה של רובע זה ידועה ומסמלת את העיר אם לא את הבנייה הנורווגית כולה. בתים בשלל צבעי הקשת,בעלי גגות מחודדים. הבתים הארוכים בנויים  על בסיס אבן ועליהם קורות עץ.

הבתים היו בעברם בכלל מחסני סחורה(לא ממש הפתעה לאור מיקומם לאורך הנמל העתיק) .

מוזיאון ההנאזה  (Det Hanseatiske Museum)

המבנה הוא הבניין העץ המשומר ביותר ברובע, כנראה שגם אחד העתיקים בה.(בן המאה ה-16)

הבניין נועד לתעד את אורח החיים של סוחרי ברית ההנסה שהתגוררו באזור . התצוגות מעידות על הפערים החדים בין המלחים ובין אנשי הכספים והניהול.

שלש קומות מרתקות של אורח החיים דאז. צריך לראות את המיטות –ארונות ,את חדר האוכל כדי להבין את החיים ה"טובים" שהיו למלחים ולשוליות.

שני רכבלים מעל העיר אל שני הרים

הר פליין (Floibanen)

Mount Ulriken

בעיר לא מעט מוזיאונים

מוזיאון ברגן לאמנות

Bergen Kunsthaal

מוזיאון של ברגן Bergen Museum

מוזיאון טבע מוצלח, במיוחד עם ילדים

האקווריום של ברגן

עם שעות האכלת בעלי החיים השונים. רובו מקורה, חלקו הקטן באוויר הפתוח ,ברור בשל מזג האוויר הגשום של העיר רוב השנה.